ZS-Preludija_LV_300x400 Koncerts “Ziemassvētku prelūdija” 16.decembrī plkst. 19:00 Rīgas Doma baznīcā notiks viens no visgaidītākajiem muzikālajiem pasākumiem ziemas sezonā – koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, kas ir kļuvis par nemainīgu Rīgas pirmsziemassvētku tradīciju. Vakara viesi izbaudīs majestātiskās Doma baznīcas neatkārtojamo atmosfēru, tās velvēs izskanēs klausītāju iecienītie klasiskie un mūsdienu skaņdarbi, kas piepildīs ar gaišu un priecīgu Ziemassvētku noskaņojumu. Vienā no senākajām gotiskajām celtnēm galvaspilsētā izskanēs ērģeļmūzika pasaulē populārā komponista un ērģelnieka Aivara Kalēja izpildījumā, uzstāsies virtuozais pianists, visprestižāko starptautisko konkursu laureāts un spožs izpildītājs Andrejs Osokins un, protams, pati pasākuma mūza, operas dīva Inese Galante. Tāpat kā vienmēr valsts un galvaspilsētas spožajā pasākumā būs iespēja piedalīties jaunajām uzlecošajām zvaigznēm, konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātiem, kas iegūs neaizmirstamu uzstāšanās pieredzi. Īpašu, aizkustinošu noskaņojumu radīs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā. Organizatori uzsver, ka īpaši pasākumam baznīcai atkal tiek gatavotas unikālas gaismas dekorācijas. Atturīgo gotikas stila zāli pārvērtīs negaidīti gaismas risinājumi un pasakainas instalācijas, kas harmoniski saplūdīs ar muzikālo kontekstu un radīs neaizmirstamu atmosfēru. Ineses Galantes “Ziemassvētku prelūdija”, nenoliedzami, ir viena no būtiskākajām mūsu pilsētas tradīcijām, kas priecē mūzikas cienītājus pirms gaišajiem ģimenes svētkiem. Šis koncerts viennozīmīgi asociējas ar Ziemassvētku laika sākumu, un tieši šajā koncertā mēs vienmēr gaidām brīnumus, iedvesmu un prieku par gada burvīgāko svētku tuvošanos. Koris_LV_300x400 Adventes Dziesmusvētki Rīgas Domā

9.decembrī plkst. 19:00 Rīgas Doma baznīcā notiks pirmssvētku kora koncerts “Adventes Dziesmusvētki Rīgas Domā”, kurā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā. Klausītājiem būs unikāla iespēja Ziemassvētku atmosfērā majestātiskajā Doma baznīcā dzirdēt iecienītos skaņdarbus visā pasaulē atzīta Latvijas kora izpildījumā.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija – viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, kuras muzikālos starus ar silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo meistarību un īpašo Latvijas koru skaņu pasaule uzlūko par brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Korim aplaudējuši klausītāji prestižās koncertzālēs: Leipcigas Gewandhaus, Konzerthaus Berlin, Toronto Koerner Hall, Ņujorkas Lincoln Center, Honkongas kultūras centrā un daudzos citos. Koris sadarbojas ar pasaules līmeņa orķestriem, tostarp Amstredamas Karalisko orķestri Concertgebouw, Brēmenes Vācu filharmonisko kamerorķestri, Bavārijas radio simfonisko orķestri, Izraēlas filharmonisko orķestri, Gustava Mālera kamerorķestri, Londonas filharmonijas orķestri, Honkongas filharmonisko orķestri, Helsinku filharmonisko orķestri un daudziem citiem.

 Godinot Latvijas Dziesmu svētku tradīciju, kura šogad svinēja 150 gadu jubileju, kora koncerta idejas autori aicina uz svētsvinīgu vakaru Rīgas Doma baznīcā: tā būs tikšanās ar kordziedāšanas un izcilas meistarības maģiju īsi pirms gada gaišākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem.

“Koncertā tiks izpildīta mūzika, kas plaši iekarojusi klausītāju sirdis pasaules koncertzālēs tieši Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” interpretācijā,” tā koncerta programmu raksturo kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Sirmais.

Tāpat svētku koncertā piedalīsies izcilais pianists Daumants Liepiņš, operas solists, tenors Artjoms Safronovs, kā arī izjustā, samtainā soprāna īpašniece, operas dīva Inese Galante un konkursa “Ineses Galantes talanti” spožākie laureāti.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīze tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/131939 Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://fb.me/e/6VzPG7HR6 Koncertā “Ziemassvētku prelūdija” piedalās Inese Galante un izcili Latvijas mūziķi

Turpinot brīnišķīgo ilggadējo tradīciju pirms visgaišākajiem ziemas svētkiem operas dīva Inese Galante atkal aicina kopā savus draugus – izcilus Latvijas mūziķus, visspilgtākos jaunos talantus – ielūdz rīdziniekus un pilsētas viesus izbaudīt Ziemassvētku pasaku. 17.decembrī Rīgas Doma baznīcas velvēs notiks viens no visskaistākajiem pirmsziemassvētku kultūras notikumiem galvaspilsētā – koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, kuru katru gadu mūzikas cienītājiem dāvā Ineses Galantes fonds. Biļetes jau ir nopērkamas Biļešuparadīze tīklā.

Patlaban īpaši gribās dalīties ar siltumu, mīlestību, skaistumu. Tikai izcila mūzika var dāvāt mieru, rāmumu, drošību, uzticību – visu to, kas šodien ir nepieciešams ikvienam no mums. Tādēļ mēs aicinām mūsu pastāvīgos un jaunos klausītājus uz mūsu Ziemassvētku prelūdiju. Atbalstīsim viens otru un radīsim brīnumu,” saka projekta autore un mūza Inese Galante.

Klausītājus gaida tikšanās ar izcilo komponistu un ērģelnieku Aivaru Kalēju, virtuozo pianistu, visprestižāko starptautisko konkursu laureātu Andreju Osokinu, kā arī talantīgajiem jaunajiem LNO solistiem – tenoru Artjomu Safronovu un soprānu Viktoriju Pakalnieci. Un, protams, sekojot vienam no Ineses Galantes fonda galvenajiem mērķiem – atbalstīt talantīgu jauno izpildītāju izaugsmi, koncertā piedalīsies jaunās uzlecošās zvaigznes – konkursa Ineses Galantes talanti uzvarētāji. Īpaši aizkustinošu atmosfēru radīs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā.

Koncerta dalībnieku virtuozā izpildījumā izskanēs skatītāju iecienītās Ziemassvētku melodijas, klasiskie skaņdarbi un to interpretācijas, bet neatkārtojamu svētku sajūtu radīs īpašās gaismas dekorācijas Doma baznīcā.

Man vienmēr ir ļoti patīkami kopā ar Inesi Galanti piedalīties koncertā “Ziemassvētku prelūdija” Doma baznīcā, kuras neatkārtojamā akustika labi sader ar šā pasākuma ļoti aizkustinošo un dvēselisko atmosfēru. Šogad es spēlēšu divus Baha skaņdarbus, tas ir komponists, kurš, manuprāt, spēj sniegt dvēseles mieru, pārliecību un cerību, kas mums ir tik nepieciešama šajos sarežģītajos laikos,” pastāstīja pianists Andrejs Osokins.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/ru/event/121620 Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebookhttps://fb.me/e/1XR6snOah

Organizē: Ineses Galantes fonds

Pasākuma partneri: Anders Walls Stiftelse, Turaidas Kvartāls, advokātu birojs KLOTIŅI//SERĢIS, Latvijas Nafta, Luxury Motors Latvia, LIDO, Laima, Lavazza, tipogrāfija Eveko, AS Antalis.

Informatīvie partneri: izdevniecība Rīgas Viļņi, žurnāli Vip Lounge, Ļubļu!, Otkritij gorod, L’Officiel, Titanium

11.decembrī plkst.15.00 un  19.00 Rīgas Doma baznīcā notiks viens no skaistākajiem pirmsziemassvētku laika kultūras notikumiem, kas ir kļuvis par brīnišķīgu tradīciju – klasiskās un garīgās mūzikas koncerts “Ziemassvētku prelūdija”.
379A0F13-18F0-4670-A688-306D11EBD67F
Vakara viesi izbaudīs neatkārtojamo un majestātisko Doma baznīcas atmosfēru, kuras velvēs izskanēs publikas iecienītie klasiskie un mūsdienu mūzikas skaņdarbi, piepildot ar gaišu un priecīgu Ziemassvētku noskaņojumu.
Svētku koncertā piedalīsies: pasaulē pazīstamā operas dīva Inese Galante, izcilais kontrtenors un baroka mūzikas izpildītājs Sergejs Jēgers, slavenais Latvijas komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanagavadībā, kā arī spilgti un talantīgi jaunie mūziķi, konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti.
Koncerts “Ziemassvētku prelūdija” būs Ineses Galantes pirmā uzstāšanās Latvijas skatītājiem pēdējā gada laikā. “Priecājos uzaicināt jūs, mani dārgie draugi, uz mūsu ilgi gaidīto tikšanos, kas notiks mūsu pilsētas galvenās katedrāles majestātiskajās sienās. Es ilgojos pēc Latvijas publikas siltuma, mūsu azartiskajām sarunām un esmu ļoti priecīga par to, ka pavisam drīz varēšu kāpt uz skatuves kopā ar saviem lieliskajiem kolēģiem un jaunajiem talantiem. Talantīgi mākslinieki, lieliska akustika, svētku rotājumi, brīnišķīga publika – mūs gaida neaizmirstams vakars, piepildīts ar mīlestību un burvīgu mūziku,” saka Inese Galante.
Neatkārtojami samtainā un izjustā soprāna īpašnieces Ineses Galantes izpildījumā dzirdēsiet slavenus Bēthovena, Kačīni, Verdi un citu komponistu skaņdarbus, duetā ar spožo kontrtenoru Sergeju Jēgeru viņi dziedās itāļu komponista Pergolēzes kantāti Stabat Mater un citus skaņdarbus, un, nenoliedzami, viena no visaizkustinošākajām programmas daļām būs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora uzstāšanās – pasaulē vispopulārākais kristīgais dziedājums “Klusa nakts, svēta nakts”(vāc. – Stille Nacht, heilige Nacht) skatītājus ievedīs pirmsz iemassvētku pasakā.
Biļetes pieejamas Biļešuparadīze tīklā:  https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102404
Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/1824345361084450
Organizē: Ineses Galantes fonds
Pasākumu atbalsta: A/S GASO, Anders Walls Stiftelse, Turaidas Kvartāls.
Informatīvie partneri: radio Baltkom, izdevniecība Rīgas Viļņi, žurnāli Vip Lounge, Ljublju!, Otkritij gorod, Titanium, L’Officiel, Subbota, Riga This Week, Vakara ziņas, Kā būt Laimīgai, neatkariga.nra.lvmaminuklubs.lv

Projektu VIVA LATVIJA! atbalsta: Rīgas dome, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments, zvērināta advokāta Viktora Tihonova birojs, SIA East – West Transit, AS Antalis, tipogrāfija Eveko, Pūre šokolāde, Venden. Informatīvie partneri: Lounge FM, izdevniecības: Rīgas Viļņi, Dienas žurnāli, žurnāli: Vip Lounge, Ka būt laimīgai, Lubļu, Otkritij gorod, L’OFFICIEL, Titanium, Segodņa, Subbota, Riga This week, maminuklubs.lv, neatkariga.lv, press.lv. Jūsu atbalsts ir ļoti svarīgs un nepieciešams, lai mēs-mākslinieki varētu sniegt prieku un iedvesmot cilvēkus, kas nebūtu iespējams bez Jūsu palīdzības. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Koncertu “Ziemassvētku prelūdija 2019″ atbalsta: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, AS GASO, zvērināta advokāta Viktora Tihonova birojs, t/c Spice, SIA East – West Transit, tipogrāfija Eveko, AS Antalis. Informatīvie partneri: Lounge FM, izdevniecība Rīgas Viļņi, izdevniecība Dienas Žurnāli, aģentūra LETA, žurnāli Otkritij Gorod, Riga This Week.

Jūsu atbalsts ir ļoti svarīgs un nepieciešams, lai mēs-mākslinieki varētu sniegt prieku un iedvesmot cilvēkus, kas nebūtu iespējams bez Jūsu palīdzības.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Jūsu Inese Galante

Ineses Galantes fonda darbības pamatprincipi balstīti uzskatā, ka mūzika ir universāla valoda, kas spēj apvienot un integrēt dažādus sabiedrības slāņus. Kā arī atbalstīt jauno talantu attīstību gan Latvijas mērogā, gan arī Eiropas kultūras telpas robežās. Par vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem fonds uzskata darbu kultūrizglītībā un mūzikā, stiprinot kultūras elementa klātbūtni valsts sabiedrības ikdienā, integrējot citu valstu kultūru Latvijā un popularizēt Latviju ārvalstīs.  

Katru gadu Ineses Galantes fonds organizē vairākus ilgtspējīgus projektus :

▪ konkursu jaunajiem izpildītājmāksliniekiem “Ineses Galantes talanti” (IGT), atlases dalībnieku skaits līdz pat 200 jaunajiem talantiem, kuriem pateicoties fonda partneriem, tiek piešķirtas stipendijas, nodrošinātas profesionāla muzikālā izglītība un skatuves pieredze.

▪ Starptautisks mūzikas festivāls “Summertime-aicina Inese Galante” Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē  (~20 000 apmeklētāji)

▪ koncertu cikls  klasiskās mūzikas intergrācija Latvijā “Inese Galante un Draugi” (tradicionāli Lieldienu, Ziemassvētku koncerti u.c.)

 

SADARBĪBAS PIEDĀVĀJUMS :  spiediet šeit

 Inese Galante un draugi. Jaunais, unikālais projekts VIVA LATVIJA! 2020Koncerts “Ziemassvētku Prelūdija” 2019Koncerts “Ziemassvētku Prelūdija” 2018


Ziemassvētku prelūdija 2021