Doma baznīcā notiks papildu dienas koncerts
“Ziemassvētku prelūdija

16.decembrī plkst. 15:00 Rīgas Doma baznīcā notiks Ineses Galantes fonda rīkotās
“Ziemassvētku prelūdijas” papildu dienas koncerts. Pēc organizatoru teiktā, lai pasākumu
varētu apmeklēt visi interesenti, tika pieņemts lēmums par vēl vienu uzstāšanos. “Es tāpat kā
visi​ mākslinieki, kas piedalās mūsu Ziemassvētku koncertā, esmu ļoti priecīga redzot, ka mūsu
tikšanās ir kļuvusi par sirsnīgu pirmssvētku tradīciju, ka Latvijas skatītāji gaida un novērtē
“Ziemassvētku prelūdiju”. Mēs esam laimīgi daloties ar skatītājiem ar mīlestību, ar dižas,
mūžīgas mūzikas skanējumu. Nāciet kopā ar mums izjust brīnumu, iedvesmu un prieku par
visjaukāko svētku tuvošanos!” aicina Inese Galante.
Šajā vakarā skanēs K.Glika, D.Kačīni, S.Franka, J.Vītola skaņdarbi, pianists – virtuozs, prestižu
starptautisko konkursu laureāts Andrejs Osokins spēlēs J.S.Baha un F.Šūberta darbus.
Skanējuma ziņā iespaidīgāko mūzikas instrumentu Latvijā – Doma baznīcas ērģeles – klausītāji
dzirdēs pasaulē populārā komponista un ērģelnieka Aivara Kalēja nepārspējamajā izpildījumā
un improvizācijā. Viens no visvairāk gaidītājiem koncerta notikumiem būs dižās operas dīvas
Ineses Galantes uzstāšanās. Šajā vakarā izskanēs trīs visslavenākās lūgšanas Ave Maria
variācijas, kā arī citi skaņdarbi – gan solo izpildījumā, gan arī duetā ar izcilo kontrtenoru un
baroka mūzikas izpildītāju Sergeju Jēgeru.
Kā ierasts, koncertā piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta
Romāna Vanaga vadībā: aizkustinošās Ziemassvētku dziesmas “Zvaniņš skan” un “Klusa nakts,
svēta nakts” papildinās neatkārtojamo un burvības pilno “Ziemassvētku prelūdijas” noskaņu.
Tāpat programmā piedalīsies uzlecošās zvaigznes, X, jubilejas konkursa “Ineses Galantes talanti”
laureāti. Konkursa mūza un žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante aicina visus apmeklēt tā finālu
26.novembrī Dzintaru koncertzāles mazajā zālē, kas vienlaikus ir spožs koncerts, kurā jaunie,
talantīgie izpildītāji atskaņo izcilus pasaules komponistu skaņdarbus. Uzstāšanās koncertā
“Ziemassvētku prelūdija” kopā ar slaveniem māksliniekiem ir viena no prestižā konkursa
nozīmīgākajām balvām.
Šajā vakarā Doma baznīcu piepildīs īpašs gaismas noformējums. Askētisko gotisko baznīcu
pasakaini pārvērtīs dinamiskas gaismas instalācijas, kas harmoniski iekļausies muzikālajā
kontekstā un zālē radīs neaizmirstamu atmosfēru.
Ineses Galantes “Ziemassvētku prelūdija” ir viena no ģimeniskajām pirmssvētku tradīcijām, ko
iecienījuši visi mūsu pilsētas mūzikas mīļotāji. Šajā koncertā mēs vienmēr gaidām brīnumu,
iedvesmu un prieku par drīzumā gaidāmajiem lielajiem svētkiem!

Organizē Ineses Galantes fonds.
Biļetes Biļešu paradīze tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/131690
Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://fb.me/e/czdtoAewc
Pasākuma partneri: Anders Walls Stiftelse, AS Latvijas gāze, zvērinātu advokātu birojs "Klotiņi
un Serģis", Maserati Rīga, Rödel & Partner, Tridens, Laima, Lavazza, Venden, tipogrāfija Eveko,
A/S Antalis.
Informatīvie partneri: izdevniecība Rīgas Viļņi, ReTV, TVNET GRUPA, RADIO SWH,
RigaThisWeek, L’OFFICIEL, Ļubļu Life, Titanium, Lounge, MixFM, AUTORADIO,
Baltkom, mamamuntetiem.lv, inbox.lv.

376532067_2176842802527057_378204080316574044_n

Koncerts “Ziemassvētku prelūdija”

16.decembrī plkst. 19:00 Rīgas Doma baznīcā notiks viens no visgaidītākajiem muzikālajiem pasākumiem ziemas sezonā – koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, kas ir kļuvis par nemainīgu Rīgas pirmsziemassvētku tradīciju.

Vakara viesi izbaudīs majestātiskās Doma baznīcas neatkārtojamo atmosfēru, tās velvēs izskanēs klausītāju iecienītie klasiskie un mūsdienu skaņdarbi, kas piepildīs ar gaišu un priecīgu Ziemassvētku noskaņojumu.

Vienā no senākajām gotiskajām celtnēm galvaspilsētā izskanēs ērģeļmūzika pasaulē populārā komponista un ērģelnieka Aivara Kalēja izpildījumā, uzstāsies virtuozais pianists, visprestižāko starptautisko konkursu laureāts un spožs izpildītājs Andrejs Osokins un, protams, pati pasākuma mūza, operas dīva Inese Galante. Tāpat kā vienmēr valsts un galvaspilsētas spožajā pasākumā būs iespēja piedalīties jaunajām uzlecošajām zvaigznēm, konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātiem, kas iegūs neaizmirstamu uzstāšanās pieredzi. Īpašu, aizkustinošu noskaņojumu radīs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā.

Organizatori uzsver, ka īpaši pasākumam baznīcai atkal tiek gatavotas unikālas gaismas dekorācijas. Atturīgo gotikas stila zāli pārvērtīs negaidīti gaismas risinājumi un pasakainas instalācijas, kas harmoniski saplūdīs ar muzikālo kontekstu un radīs neaizmirstamu atmosfēru. Ineses Galantes “Ziemassvētku prelūdija”, nenoliedzami, ir viena no būtiskākajām mūsu pilsētas tradīcijām, kas priecē mūzikas cienītājus pirms gaišajiem ģimenes svētkiem.

Šis koncerts viennozīmīgi asociējas ar Ziemassvētku laika sākumu, un tieši šajā koncertā mēs vienmēr gaidām brīnumus, iedvesmu un prieku par gada burvīgāko svētku tuvošanos.

Koris_LV_300x400

Adventes Dziesmusvētki Rīgas Domā

9.decembrī plkst. 19:00 Rīgas Doma baznīcā notiks pirmssvētku kora koncerts “Adventes Dziesmusvētki Rīgas Domā”, kurā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā. Klausītājiem būs unikāla iespēja Ziemassvētku atmosfērā majestātiskajā Doma baznīcā dzirdēt iecienītos skaņdarbus visā pasaulē atzīta Latvijas kora izpildījumā.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija – viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, kuras muzikālos starus ar silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo meistarību un īpašo Latvijas koru skaņu pasaule uzlūko par brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Korim aplaudējuši klausītāji prestižās koncertzālēs: Leipcigas Gewandhaus, Konzerthaus Berlin, Toronto Koerner Hall, Ņujorkas Lincoln Center, Honkongas kultūras centrā un daudzos citos. Koris sadarbojas ar pasaules līmeņa orķestriem, tostarp Amstredamas Karalisko orķestri Concertgebouw, Brēmenes Vācu filharmonisko kamerorķestri, Bavārijas radio simfonisko orķestri, Izraēlas filharmonisko orķestri, Gustava Mālera kamerorķestri, Londonas filharmonijas orķestri, Honkongas filharmonisko orķestri, Helsinku filharmonisko orķestri un daudziem citiem.

Godinot Latvijas Dziesmu svētku tradīciju, kura šogad svinēja 150 gadu jubileju, kora koncerta idejas autori aicina uz svētsvinīgu vakaru Rīgas Doma baznīcā: tā būs tikšanās ar kordziedāšanas un izcilas meistarības maģiju īsi pirms gada gaišākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem.

“Koncertā tiks izpildīta mūzika, kas plaši iekarojusi klausītāju sirdis pasaules koncertzālēs tieši Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” interpretācijā,” tā koncerta programmu raksturo kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Sirmais.

Tāpat svētku koncertā piedalīsies izcilais pianists Daumants Liepiņš, operas solists, tenors Artjoms Safronovs, kā arī izjustā, samtainā soprāna īpašniece, operas dīva Inese Galante un konkursa “Ineses Galantes talanti” spožākie laureāti.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīze tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/131939

Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://fb.me/e/6VzPG7HR6

Koncertā “Ziemassvētku prelūdija” piedalās Inese Galante un izcili Latvijas mūziķi.

   Turpinot brīnišķīgo ilggadējo tradīciju pirms visgaišākajiem ziemas svētkiem operas dīva Inese Galante atkal aicina kopā savus draugus – izcilus Latvijas mūziķus, visspilgtākos jaunos talantus – ielūdz rīdziniekus un pilsētas viesus izbaudīt Ziemassvētku pasaku. 17.decembrī Rīgas Doma baznīcas velvēs notiks viens no visskaistākajiem pirmsziemassvētku kultūras notikumiem galvaspilsētā – koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, kuru katru gadu mūzikas cienītājiem dāvā Ineses Galantes fonds. Biļetes jau ir nopērkamas Biļešuparadīze tīklā.   “Patlaban īpaši gribās dalīties ar siltumu, mīlestību, skaistumu. Tikai izcila mūzika var dāvāt mieru, rāmumu, drošību, uzticību – visu to, kas šodien ir nepieciešams ikvienam no mums. Tādēļ mēs aicinām mūsu pastāvīgos un jaunos klausītājus uz mūsu Ziemassvētku prelūdiju. Atbalstīsim viens otru un radīsim brīnumu,” saka projekta autore un mūza Inese Galante.   Klausītājus gaida tikšanās ar izcilo komponistu un ērģelnieku Aivaru Kalēju, virtuozo pianistu, visprestižāko starptautisko konkursu laureātu Andreju Osokinu, kā arī talantīgajiem jaunajiem LNO solistiem – tenoru Artjomu Safronovu un soprānu Viktoriju Pakalnieci. Un, protams, sekojot vienam no Ineses Galantes fonda galvenajiem mērķiem – atbalstīt talantīgu jauno izpildītāju izaugsmi, koncertā piedalīsies jaunās uzlecošās zvaigznes – konkursa Ineses Galantes talanti uzvarētāji. Īpaši aizkustinošu atmosfēru radīs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā.   Koncerta dalībnieku virtuozā izpildījumā izskanēs skatītāju iecienītās Ziemassvētku melodijas, klasiskie skaņdarbi un to interpretācijas, bet neatkārtojamu svētku sajūtu radīs īpašās gaismas dekorācijas Doma baznīcā.   “Man vienmēr ir ļoti patīkami kopā ar Inesi Galanti piedalīties koncertā “Ziemassvētku prelūdija” Doma baznīcā, kuras neatkārtojamā akustika labi sader ar šā pasākuma ļoti aizkustinošo un dvēselisko atmosfēru. Šogad es spēlēšu divus Baha skaņdarbus, tas ir komponists, kurš, manuprāt, spēj sniegt dvēseles mieru, pārliecību un cerību, kas mums ir tik nepieciešama šajos sarežģītajos laikos,” pastāstīja pianists Andrejs Osokins.   Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/ru/event/121620   Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://fb.me/e/1XR6snOah   Organizē: Ineses Galantes fonds   Pasākuma partneri: Anders Walls Stiftelse, Turaidas Kvartāls, advokātu birojs KLOTIŅI//SERĢIS, Latvijas Nafta, Luxury Motors Latvia, LIDO, Laima, Lavazza, tipogrāfija Eveko, AS Antalis.   Informatīvie partneri: izdevniecība Rīgas Viļņi, žurnāli Vip Lounge, Ļubļu!, Otkritij gorod, L’Officiel, Titanium
11.decembrī plkst. 15.00 un 19.00 Rīgas Doma baznīcā notiks viens no skaistākajiem pirmsziemassvētku laika kultūras notikumiem, kas ir kļuvis par brīnišķīgu tradīciju – klasiskās un garīgās mūzikas koncerts “Ziemassvētku prelūdija”.
FAF200AF-1D46-44A1-997D-EE43400FD010
Vakara viesi izbaudīs neatkārtojamo un majestātisko Doma baznīcas atmosfēru, kuras velvēs izskanēs publikas iecienītie klasiskie un mūsdienu mūzikas skaņdarbi, piepildot ar gaišu un priecīgu Ziemassvētku noskaņojumu.
Svētku koncertā piedalīsies: pasaulē pazīstamā operas dīva Inese Galante, izcilais kontrtenors un baroka mūzikas izpildītājs Sergejs Jēgers, slavenais Latvijas komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanagavadībā, kā arī spilgti un talantīgi jaunie mūziķi, konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti.
Koncerts “Ziemassvētku prelūdija” būs Ineses Galantes pirmā uzstāšanās Latvijas skatītājiem pēdējā gada laikā. “Priecājos uzaicināt jūs, mani dārgie draugi, uz mūsu ilgi gaidīto tikšanos, kas notiks mūsu pilsētas galvenās katedrāles majestātiskajās sienās. Es ilgojos pēc Latvijas publikas siltuma, mūsu azartiskajām sarunām un esmu ļoti priecīga par to, ka pavisam drīz varēšu kāpt uz skatuves kopā ar saviem lieliskajiem kolēģiem un jaunajiem talantiem. Talantīgi mākslinieki, lieliska akustika, svētku rotājumi, brīnišķīga publika – mūs gaida neaizmirstams vakars, piepildīts ar mīlestību un burvīgu mūziku,” saka Inese Galante.
Neatkārtojami samtainā un izjustā soprāna īpašnieces Ineses Galantes izpildījumā dzirdēsiet slavenus Bēthovena, Kačīni, Verdi un citu komponistu skaņdarbus, duetā ar spožo kontrtenoru Sergeju Jēgeru viņi dziedās itāļu komponista Pergolēzes kantāti Stabat Mater un citus skaņdarbus, un, nenoliedzami, viena no visaizkustinošākajām programmas daļām būs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora uzstāšanās – pasaulē vispopulārākais kristīgais dziedājums “Klusa nakts, svēta nakts”(vāc. – Stille Nacht, heilige Nacht) skatītājus ievedīs pirmsz iemassvētku pasakā.
Biļetes pieejamas Biļešuparadīze tīklā:  https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102404
Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/1824345361084450
Organizē: Ineses Galantes fonds
Pasākumu atbalsta: A/S GASO, Anders Walls Stiftelse, Turaidas Kvartāls.
Informatīvie partneri: radio Baltkom, izdevniecība Rīgas Viļņi, žurnāli Vip Lounge, Ljublju!, Otkritij gorod, Titanium, L’Officiel, Subbota, Riga This Week, Vakara ziņas, Kā būt Laimīgai, neatkariga.nra.lvmaminuklubs.lv

Inese Galante un draugi uzstāsies jaunā, unikālā projektā VIVA LATVIJA!

12.septembrī plkst.17.00 un plkst. 20.00 Lielajā ģildē uzstāsies pasaulslavenā operas dīva, Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere Inese Galante. Viņas brīnišķīgo balsi, tās samtaino tembru, niansētos pianissimo un spēju sasniegt dramatisma pilnu dziļumu ir iemīļojuši cilvēki visā pasaulē. Ne velti dziedātājas repertuārā ir aptuveni 40 vadošās operlomas, kas dziedātas uz pasaulē visprestižākajām skatuvēm.

“Ineses Galantes fonda” jaunais projekts VIVA LATVIJA! ir iecerēts kā īpašu, līdz šim nebijušu pasākumu sērija. Proti, tie vienlaikus būs koncerti, sarunas ar skatītājiem un meistarklases, kuru laikā slaveni mūziķi un izpildītāji atklās savas profesionālās meistarības noslēpumus un atbildēs uz zālē klātesošo klausītāju jautājumiem. Latvijas koncertdzīvē šāds formāts ir unikāls.

Koncertā dziedātāja izpildīs vairākas skatītāju iemīļotas kompozīcijas, tostarp leģendāro Summertime. Tāpat klausītāji dzirdēs ārijas un mīlas duetus no slavenām operām. Tos Inese Galante dziedās kopā ar talantīgiem jaunajiem izpildītājiem – LNO solistu, tenoru Artjomu Safronovu un baritonu Daniilu Kuzminu. Abi dziedātāji ir iepriekšējos gados notikušo konkursu “Ineses Galantes talanti” uzvarētāji. Koncertā piedalīsies arī citi konkursa laureāti.

Projekts VIVA LATVIJA! ir izaudzis no Ineses Galantes aizsāktās radošās akcijas sociālajos tīklos. Maijā, atbalstot Latvijas sabiedrību, dziedātāja kopā ar pianistu Andreju Osokinu un nīderlandiešu saksofonistu Henku van Tvillertu ierakstīja video ar Džulio Kačīni skaņdarbu “Ave Maria”. Savā laikā tieši Inese padarīja šo skaņdarbu ļoti populāru visā pasaulē, iekļaujot to savā diskā “Debut”. Ierakstu izlase ieguva zelta un platīna statusu. Šodien šis izpildījums ir kļuvis ikonisks, nesen tas iekļauts virtuālajā tūrē pa leģendāro Parīzes Dievmātes katedrāli. Skaņdarbs izskanēs arī Lielajā ģildē notiekošajā koncertā.

Unikālā muzikālā vakara gaitā mākslinieki no skatuves sarunāsies ar skatītājiem: operas dīva Inese Galante stāstīs dažādus notikumus radošajā dzīvē, atklās meistarības un panākumu noslēpumus, atbildēs uz skatītāju jautājumiem, savukārt jaunie talanti pastāstīs par saviem sasniegumiem. Bet vadītājs un moderators – sens Ineses Galantes fonda draugs – burvīgais Valters Krauze skatītāju un dziedātāju dialogam piešķirs gan dinamismu, gan arī zināmu intrigu.

Pasākums būs īpašs notikums ne tikai mūzikas skolu audzēkņiem, bet arī visiem jaunu muzikālo vakaru formātu cienītājiem.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/83169

Rīgas mūzikas skolu audzēkņiem – ieeja koncertā bez maksas. Biļetes, uzrādot savu mācību iestādes apliecību, saņemamas jebkurā „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietā (izņemot internetu). Audzēkņiem, apmeklējot pasākumu, pie ieejas kopā ar biļeti obligāti jāuzrāda derīga apliecība, pretējā gadījumā tie koncertā netiks ielaisti. Bezmaksas biļešu skaits ir ierobežots.

Afisa_VivaLatvija_Galante

Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/1395799480620006/

Organizē: Ineses Galantes fonds.

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments, zvērināta advokāta Viktora Tihonova birojs, SIA East – West Transit, AS Antalis, tipogrāfija Eveko, Pūre šokolāde, Venden.

Informatīvie partneri: Lounge FM, izdevniecības: Rīgas Viļņi, Dienas žurnāli, žurnāli: Vip Lounge, Ka būt laimīgai, Lubļu, Otkritij gorod, L’OFFICIEL, Titanium, Segodņa, Subbota, Riga This week, maminuklubs.lv, neatkariga.lv, press.lv.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem
13.11.2017

Izsludināta koncertprogramma Ineses Galantes fonda rīkotajam Ziemassvētku prelūdija” koncertam

Ziemassvetku Preludija 2017Brīnumu un sirds siltuma laikā – Ziemassvētku gaidīšanas laikā – Ineses Galantes fonds vēlas dalīties priekā un sirsnībā, tādēļ svētku ieskandināšanai sarūpējis īpašu muzikālu notikumu – koncertu „Inese Galante un draugi. Ziemassvētku prelūdija”. Koncerts norisināsies šī gada 16.decembrī, Rīgas Domā.

Šī gada „Ziemassvētku prelūdija” koncertā klausītājus ar klasisko un garīgo mūziku iepriecinās Inese Galante, viņas ilggadējie skatuves partneri – Sergejs Jēgers, Aivars Kalējs un Andrejs Osokins, jaunās mūzikas zvaigznes, kas ievērojamu atzinību guvušas arī ārpus Latvijas, kā arī ikgadējā konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāti un dalībnieki.

„Ziemassvētku prelūdija” koncertprogrammā ir iekļautas vairākas ārijas Ineses Galantes izpildījumā, kā arī dueti ar iemīļotākajiem skatuves kolēģiem, tā piemēram, duetā ar S.Jēgeru operdziedātāja izpildīs ievērojamā komponista K.V.Gluka skaņdarbu Vieni, appaga il tou consorte. Taču īpaši šim koncertam māksliniece ir sarūpējusi tādus skaņdarbus, kas sākotnēji bijuši paredzēti mūzikas instrumentiem, bet tika pielāgoti balsij. Viens no šādiem skaņdarbiem tiks izpildīts kopā ar jauno un daudzsološo vijolnieci Sandru Seržāni, kura ir viena no konkursa „Ineses Galantes Talanti” laureātēm. Kā ierasts, „Ziemassvētku prelūdija” koncerta programmā gaidāmi pārsteigumi klausītājiem.

Sergeja Jēgera, viena no spilgtākajiem baroka mūzikas interpretiem Latvijā, izpildījumā klausītāji Rīgas Domā dzirdēs klasiskās mūzikas pērles Ave Maria un Amarilli, mia bella. Arī šajā Ineses Galantes fonda rīkotajā koncertā klausītājus ar savu klavierspēli priecēs prestižu starptautisku konkursu laureāts – pianists Andrejs Osokins, tāpat kā izcilais ērģelnieks un komponists Aivars Kalējs, kurš vairākas reizes uzstājies ar solokoncertu Parīzes Dievmātes Katedrālē, taču šoreiz īpašu noskaņu radīs Rīgas Domā.

Viens no Ineses Galantes fonda būtiskākajiem mērķiem ir veicināt jauno un talantīgo mākslinieku izaugsmi, tādēļ „Ziemassvētku prelūdija” koncertā piedalīsies arī vairāki jaunākās paaudzes pārstāvji. Šajā koncertā, Rīgas Domā uzstāsies konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāti un dalībnieki. Viens no tiem arī šī gada konkursa uzvarētājs, čellists Vladislavs Gluščenko, kas uzstāsies ar solo partijām, izpildot tādu komponistu darbus kā J.S.Bahs un Ž. Masnē.

Par īpašu noskaņu šai Ziemassvētku laikā parūpēsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kas, cita starpā, izpildīs iemīļotu Ziemassvētku repertuāru dvēseles labsajūtai un sirdspriekam.

Par Ziemassvētku laika tradīciju kļuvušais garīgās un klasiskās mūzikas koncerts „Inese Galante un draugi. Ziemassvētku prelūdija” norisināsies Rīgas Domā, 16. Decembrī, plkst. 19.00. Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/60071.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

27.02.2017.

 Pietikšanās dalībai konkursā Ineses Galantes talanti pagarināta līdz 5. martam!

Pavasarī jau ceturto reizi pēc kārtas ar Rietumu bankas labdarības fonda atbalstu notiks jauno klasiskās mūzikas izpildītāju konkurss „Ineses Galantes talanti”. Iepriekšējā gadā bija vērojama īpaši liela interese par konkursu, tāpēc tika pieņemts lēmums pagarināt pieteikumu pieņemšanas termiņu līdz 5. martam!

 „Līdz ar katru konkursu jauniešu interese par klasisko mūziku aug. Mēs to secinām gan pēc iesūtīto pieteikumu skaita, gan pēc dalībnieku un pasniedzēju pozitīvo atsauksmju daudzuma. Šīs lielās intereses dēļ mēs izlēmām pagarināt reģistrācijas termiņu, lai dotu iespēju lielākam skaitam jauniešu izmēģināt spēkus muzikālajā cīņā. Pieteikumi nākamajām konkursa kategorijām – vokālā māksla, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle, klavierspēle – tiek pieņemti līdz 5. martam,” stāsta konkursa patronese Inese Galante.

Organizatori piebilst, ka konkursa atlases laikā dalībnieki un pedagogi vairākkārt vērsušies pie viņiem ar lūgumiem un jautājumiem, kas saistīti ar konkursa norises noteikumiem un pieteikumu iesniegšanu, tāpēc tika pieņemts lēmums dot iespēju sagatavot videomateriālus dalībai konkursā vēl vienas papildu nedēļas laikā.

Līdz 5. marta plkst. 24.00 dalībniekiem elektroniskā veidā jāiesūta video saite (YouTube) ar brīvi izvēlētas programmas ierakstu, kas nepārsniedz 10 minūtes, kā arī jāaizpilda anketa konkursa tīmekļa vietnē www.inesesgalantestalanti.lv. Dalībai konkursā nav vecuma ierobežojumu – pieteikumi tiek gaidīti no visiem jaunajiem un talantīgajiem vokālistiem, stīgu instrumentālistiem, pūtējiem, sitaminstrumentālistiem un pianistiem. Turklāt, lai atkal satiktos un novērtētu jauno mūziķu profesionālo izaugsmi, piedalīties tiek aicināti arī pagājušā gada konkursanti.

rsz_igalente_photo2

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

15.02.2017.

Inese Galante ielūdz uz ikgadējo Lieldienu koncertu

Pirms Lieldienām, 12. aprīlī plkst. 19.00, Rīgas Domā notiks ikgadējais koncerts „Inese Galante un draugi. Agnus Dei”. Kā ierasts, šajā vakarā izcili klasiskās mūzikas izpildītāji, starp kuriem būs operas dīva Inese Galante, kontrtenors Sergejs Jēgers, ērģelnieks Aivars Kalējs, kā arī konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāti, klausītājiem piedāvās Lieldienām tradicionālu garīgo mūziku.

„Inese Galante un viņas draugi – jau zināmi mākslinieki, kā arī jaunie talanti – daudz uzstājas dažādās Latvijas pilsētās, lai ikkatrs mūsu valsts iedzīvotājs varētu klausīties izcilas kvalitātes mūziku un redzēt tās izpildītājus. Turklāt koncertu cikls sniedz lielisku iespēju konkursa „Ineses Galantes talanti” laureātiem gūt koncertu pieredzi. Es esmu pilnīgi pārliecināta, ka mūzika vieno cilvēkus un sirdis,” stāsta Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante.

Ineses Galantes fonds velta lielu uzmanību mūzikas un kultūras popularizēšanai, ik gadu piesaistot arvien vairāk klausītāju. Fonda pārstāvji norāda, ka viņu nolūks ir radīt mūziku – operu, vieglo klasiku, pasaules mūziku, instrumentālās un džeza kompozīcijas –, kas ir pieejama ikvienam neatkarīgi no dzimuma, vecuma un sociālā stāvokļa. Ineses Galantes fonds, tiecoties uz šo mērķi, jau vairākus gadus nodarbojas ar labdarību, aicinot uz koncertiem sirmgalvjus, cilvēkus ar īpašām vajadzībām un bērnus no bērnunamiem un trūcīgām ģimenēm.

Koncerts „Inese Galante un draugi. Agnus Dei” notiks 12. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Domā. Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs; cenas – no 10,00 Eur. http://www.bilesuparadize.lv/performances/performance/13062.

afisa_AgnusDei_LV

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

27.02.2017.

Pietikšanās dalībai konkursā Ineses Galantes talanti pagarināta līdz 5. martam!

 Pavasarī jau ceturto reizi pēc kārtas ar Rietumu bankas labdarības fonda atbalstu notiks jauno klasiskās mūzikas izpildītāju konkurss „Ineses Galantes talanti”. Iepriekšējā gadā bija vērojama īpaši liela interese par konkursu, tāpēc tika pieņemts lēmums pagarināt pieteikumu pieņemšanas termiņu līdz 5. martam!

„Līdz ar katru konkursu jauniešu interese par klasisko mūziku aug. Mēs to secinām gan pēc iesūtīto pieteikumu skaita, gan pēc dalībnieku un pasniedzēju pozitīvo atsauksmju daudzuma. Šīs lielās intereses dēļ mēs izlēmām pagarināt reģistrācijas termiņu, lai dotu iespēju lielākam skaitam jauniešu izmēģināt spēkus muzikālajā cīņā. Pieteikumi nākamajām konkursa kategorijām – vokālā māksla, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle, klavierspēle – tiek pieņemti līdz 5. martam,” stāsta konkursa patronese Inese Galante.

Organizatori piebilst, ka konkursa atlases laikā dalībnieki un pedagogi vairākkārt vērsušies pie viņiem ar lūgumiem un jautājumiem, kas saistīti ar konkursa norises noteikumiem un pieteikumu iesniegšanu, tāpēc tika pieņemts lēmums dot iespēju sagatavot videomateriālus dalībai konkursā vēl vienas papildu nedēļas laikā.

Līdz 5. marta plkst. 24.00 dalībniekiem elektroniskā veidā jāiesūta video saite (YouTube) ar brīvi izvēlētas programmas ierakstu, kas nepārsniedz 10 minūtes, kā arī jāaizpilda anketa konkursa tīmekļa vietnē www.inesesgalantestalanti.lv. Dalībai konkursā nav vecuma ierobežojumu – pieteikumi tiek gaidīti no visiem jaunajiem un talantīgajiem vokālistiem, stīgu instrumentālistiem, pūtējiem, sitaminstrumentālistiem un pianistiem. Turklāt, lai atkal satiktos un novērtētu jauno mūziķu profesionālo izaugsmi, piedalīties tiek aicināti arī pagājušā gada konkursanti.

rsz_IGT_1

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

15.02.2017.

Inese Galante ielūdz uz ikgadējo Lieldienu koncertu 

Pirms Lieldienām, 12. aprīlī plkst. 19.00, Rīgas Domā notiks ikgadējais koncerts „Inese Galante un draugi. Agnus Dei”. Kā ierasts, šajā vakarā izcili klasiskās mūzikas izpildītāji, starp kuriem būs operas dīva Inese Galante, kontrtenors Sergejs Jēgers, ērģelnieks Aivars Kalējs, kā arī konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāti, klausītājiem piedāvās Lieldienām tradicionālu garīgo mūziku.

„Inese Galante un viņas draugi – jau zināmi mākslinieki, kā arī jaunie talanti – daudz uzstājas dažādās Latvijas pilsētās, lai ikkatrs mūsu valsts iedzīvotājs varētu klausīties izcilas kvalitātes mūziku un redzēt tās izpildītājus. Turklāt koncertu cikls sniedz lielisku iespēju konkursa „Ineses Galantes talanti” laureātiem gūt koncertu pieredzi. Es esmu pilnīgi pārliecināta, ka mūzika vieno cilvēkus un sirdis,” stāsta Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante.

Ineses Galantes fonds velta lielu uzmanību mūzikas un kultūras popularizēšanai, ik gadu piesaistot arvien vairāk klausītāju. Fonda pārstāvji norāda, ka viņu nolūks ir radīt mūziku – operu, vieglo klasiku, pasaules mūziku, instrumentālās un džeza kompozīcijas –, kas ir pieejama ikvienam neatkarīgi no dzimuma, vecuma un sociālā stāvokļa. Ineses Galantes fonds, tiecoties uz šo mērķi, jau vairākus gadus nodarbojas ar labdarību, aicinot uz koncertiem sirmgalvjus, cilvēkus ar īpašām vajadzībām un bērnus no bērnunamiem un trūcīgām ģimenēm.

Koncerts „Inese Galante un draugi. Agnus Dei” notiks 12. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Domā. Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs; cenas – no 10,00 Eur. http://www.bilesuparadize.lv/performances/performance/13062.

afisa_AgnusDei_LV
Informācijas plašsaziņas līdzekļiem

01.02.2017.

                                      Izsludināta pieteikšanās dalībai konkursā „Ineses Galantes talanti”

Šopavasar jau ceturto gadu Latvijā norisināsies klasiskās mūzikas talantu konkurss „Ineses Galantes talanti”, kuram līdz 27. februārim aicināti pieteikties bērni un jaunieši – vokālisti, taustiņu, stīgu, kā arī pūšamo un sitamo instrumentu mākslinieki no visas Latvijas. Konkurss notiek ar Rietumu bankas Labdarības fonda atbalstu.

“Jau ceturto reizi mums būs lieliska iespēja klausīties Latvijas jaunos un daudzsološos talantus. Ik gadu, klausoties jauniešu sniegumu, mēs aizvien vairāk pārliecināmies, ka mūsu Fonda misija – līdzdarboties viņu profesionālajā izaugsmē ar individuālu pieeju katram – ir svarīga un ļoti vajadzīga. Kopš pirmā konkursa norises laikiem, Ineses Galantes fonds ir palīdzējis daudziem talantīgiem mūziķiem gūt “lielās” skatuves pieredzi un izcīnīt uzvaras Latvijas un starptautiskajos konkursos. Jauno talantu mākslinieciskā degsme un pašaizliedzīgais darbs pelnījis tikt novērtēts ar iespējām apmeklēt meistarklases, starptautiskus konkursus, kā arī iegādāties instrumentus, kuri nepieciešami turpmākai mākslinieciskai attīstībai. Jau otro gadu ar naudas balvām atzīmēsim arī milzīgo ieguldījumu, kuru jauniešu izglītošanā sniedz viņu pedagogi,” stāsta Ineses Galantes fonda vadītāja Diāna Galante.

Talantu konkurss tradicionāli notiks trijās kārtās. Līdz 27. februārim pretendentiem elektroniski jāaizpilda pieteikuma anketa un jāiesūta saite uz „Youtube” interneta vietnē ievietotu video ar brīvi izvēlēta skaņdarba izpildījumu. Šos video izvērtēs žūrija, aicinot augstāko vērtējumu ieguvējus piedalīties otrajā kārtā – pusfinālā. Pusfināli norisināsies Ventspilī (07.04.2017.), Rīgā (08.-09.04.2017.) un Daugavpilī (10.04.2017.), kur žūrija jauniešu sniegumā klausīsies divus brīvi izvēlētus kontrastējošus skaņdarbus. 6. maijā konkursa finālā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pulcēsies veiksmīgākie pusfinālisti, atskaņojot brīvas izvēles divus kontrastējošus skaņdarbus.

Žūrija talantu sniegumā vērtēs personību spilgtumu, tehniskās iemaņas, izpildījumu māksliniecisko augstvērtīgumu, izvēlētā repertuāra atbilstību un dalībnieku skatuviskās iemaņas.

Kā ik gadu, no marta vidus skatītāji varēs atbalstīt jaunos konkursantus ar savu balsi interneta mājaslapā. Skatītājiem tīkamākais dalībnieks ar lielāko balsu skaitu iegūs vērtīgu publikas simpātijas balvu.

Konkursa uzvarētājiem tiks diplomi un naudas balvas – 400 (I vieta), 200 (II vieta) vai 100 (III vieta) eiro apmērā, kā arī pusgada mācību stipendijas 600 EUR kopsummā katra. Pirmo vietu ieguvēji uzstāsies „Summertime – aicina Inese Galante” festivālā Dzintaru koncertzālē 2017. gada vasarā. Spilgtākie talanti arī gūs iespējas uzstāties Ineses Galantes fonda rīkotajos koncertos un pilnveidot savu meistarību starptautiski atzītu mākslinieku meistarklasēs.

Apzinoties skolotāju nenovērtējamo ieguldījumu jauno talantu izkopšanā, īpašas balvas paredzētas pedagogiem, sākot ar ielūgumiem uz festivālu „Summertime – aicina Inese Galante” un citām veicināšanas balvām līdz naudas prēmijām pusfināla labāko dalībnieku pedagogiem un konkursa fināla kārtas laureātu pedagogiem.

Konkursa nolikums pieejams interneta vietnē www.inesesgalantestalanti.lv, savukārt aktuāla informācija par konkursu – Facebook lapā “Ineses Galantes Fonds”.

A2_Talanti_2017 Drukai

Ziemassvētku prelūdija 2016

Ziemassvētki – tas ir maģisks laiks, kad gribas dalīties priekā un sirsnībā ar draugiem. Turpinot labākās tradīcijas, Ineses Galantes fonds svētku ieskandināšanai sarūpējis īpašu muzikālu dāvanu – 17. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā koncertu Ziemassvētku prelūdija ar lieliskā soprāna Ineses Galantes  un viņas uzaicinātu izcilu Latvijas mūziķu dalību.

Klausītājus gaida tikšanās gan ar iemīļotiem māksliniekiem – Inesi Galanti, viņas ilggadējiem skatuves partneriem un draugiem, gan ar jaunajām zvaigznēm, kas ievērojamu atzinību guvušas arī ārpus Latvijas. Skaistākos pasaules klasiskās mūzikas skaņdarbus atskaņos kontrtenors Sergejs Jēgers – viens no spilgtākajiem baroka mūzikas interpretiem Latvijā, ērģelniece Kristīne Adamaite, kura koncertējusi arī tādās aizokeāna zemēs kā Austrālija, ASV un Kanāda, un pianists Andrejs Osokins – prestižu starptautisko konkursu laureāts, kurš saņēmis plašas publikas simpātijas arī Vācijā.

Saskaņā ar vienu no Ineses Galantes fonda galvenajām idejām – veicināt talantīgu jauno mākslinieku izaugsmi – koncertā piedalīsies arī jaunākās paaudzes pārstāvji. Rīgas Domā koncertēs konkursa Ineses Galantes talanti uzvarētāji un pianists Andrejs Feldmanis (juniors) – visu pēdējo gadu festivāla Summertime un fonda rīkoto koncertu Rīgas Domā dalībnieks. Koncertā spēlēs arī apdāvinātais divpadsmitgadīgais vijolnieks Daniils Bulajevs, kurš laurus plūcis dažādos konkursos Francijā, Lietuvā, Krievijā, Šveicē, bet pirms gada uzvarējis Pirmajā starptautiskajā Mocarta jauno izpildītāju konkursā Ķīnā.

Par īpašu Ziemassvētku gaisotni parūpēsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā.

Lai šajā brīnišķīgajā vakarā ikdienas steiga paliek aiz sliekšņa un sirdis atveras labestībai un mūzikas burvīgajām skaņām!

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un bilesuparadize.lv 

Starptautiskais mūzikas festivāls
SUMMERTIMEaicina Inese Galante 

No 8. līdz. 14. augustam Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, jau divpadsmito reizi norisināsies starptautiskais mūzikas festivāls “SUMMERTIMEaicina Inese Galante”. Šovasar festivāla vadmotīvs ir ceļojums, un tajā kopā ar Latvijas izcilo soprānu Inesi Galanti dosies pasaules zvaigznes no Portugāles, Nīderlandes, Āfrikas, Krievijas un citām valstīm.

Festivāla vadmotīvs šogad ir ceļojums, kas kā neatņemama mākslinieka dzīves sastāvdaļa ļauj pastāvīgi gūt unikālus un neaizmirstamus iespaidus, ar ko dalīties savā muzikālajā daiļradē. Akadēmiskās un pasaules mūzikas cienītājiem festivāls SUMMERTIMEaicina Inese Galante tā labākajās tradīcijās solās būt patiesi krāšņs ceļojums. Saglabājot plašu žanrisko daudzveidību, līdz ar klasisko mūziku festivāla programmā būs dzirdams džezs, svings, tango, fadu, bosanova, kā arī piesātināti un mežonīgi Āfrikas ritmi.

No pašmāju māksliniekiem būs iespēja klausīties gan iemīļoto basbaritonu Egilu Siliņu, kontrtenoru Sergeju Jēgeru, mecosoprānu Ilonu Bageli un tenoru Raimondu Bramani, gan festivāla debitantus – pianistus Reini Zariņu un Andreju Osokinu.

PROGRAMMĀ

08.08 BEL CANTO DZĪRES AR INESI GALANTI Muzikāls ceļojums izskanot Eiropas spožākajām opermūzikas pērlēm. Koncertē Latvijas mūzikas spilgtākie mākslinieki – Inese Galante, Egils Siliņš, Sergejs Jēgers, Raimonds Bramanis, Anddrejs Osokins.

09.08 DUELIS – DŽEZS – DIALOGS Leģendāri džeza pianisti Daniils Krāmers (Krievija) un Valērijs Grohovskis (Krievija, ASV) satiksies elpu aizraujošā džeza duelī, kam par „sekundantiem” aicināti komponisti no klasikas līdz džezam.

10.08 VISS PAR MĪLESTĪBU muzicēs viens no labākajiem fadu un bosanovas meistariem Antonio Zambužu (Portugāle), kuru prominentais Amālijas Rodrigešas fonds ir atzinis par mūsdienu labāko fadu dziedātāju vīrieti, un Latvijas mecosoprāns Ilona Bagele.

11.08 GADALAIKI: VIVALDI. PJACOLLA. ČAIKOVSKIS Savu versiju par gadalaiku tēmu piedāvās leģendārais kamerorķestris “Maskavas virtuozi” un koncerta īpašais viesis – latviešu pianists, Lielās Mūzikas balvas ieguvējs Reinis Zariņš.

12.08 ĢITĀRAS NAKTIS Muzicēs The Rosenberg Trio (Nīderlande), viens no Eiropas labākajiem čigānu svinga un čigānu džeza ģitāristu ansambļiem un Džonijs Rozenbergs (Nīderlande), kas ar lieliem panākumiem dzied Frenka Sinatras repertuāru.

13.08 ĀFRIKAS RITMI Grammy balvas ieguvēja, Kotdivuārā dzimusī harismātiskā dziedātāja, perkusioniste un dejotāja Dobē Njaorē ar koncertu – ceļojumu Āfrikas dvēselē.

14.08 GALA GALANTE Kopā ar Inesi Galanti uzstāsies Sanktpēterburgas skolu apguvušais mecosoprāns, pasaules opermūzikas mīļiem pazīstamā Oļesja Petrova (Krievija), Sergejs Jēgers, Intars Busulis, Džonijs Rozenbergs, Dobē Njaorē, džeza pianists Valērijs Grohovksis.

Biļetes uz visiem festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” koncertiem “Biļešu paradīze” internetā un tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Vairāk par “Summertime – aicina Inese Galante” festivālu – http://festivalsummertime.com/

_______________________

Informācijas plašsaziņas līdzekļiem

23.03.2016.

Sācies publikas balsojums par konkursa

„Ineses Galantes talanti 2016” dalībniekiem

Ineses Galantes talantu konkursa žūrija veikusi pieteikumu atlasi un paziņojusi otrās kārtas dalībniekus, kuri aprīlī tiksies ar žūriju klātienē Rīgā un Latvijas reģionos. Konkursa uzvarētāji tiks noskaidroti 8. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv ir atklāts publikas balsojums par otrās kārtas kandidātu sniegumu video priekšnesumos. Ikviens interesents varēs balsot, nosakot savu simpātiju, kas iegūs iespēju apmeklēt kādu nozīmīgu, ar mūziku saistītu pasākumu Eiropā.

“Jau trešo gadu Fonds uzrunā jaunos talantus dalībai konkursā ar mērķi atrast, attīstīt un virzīt. Jebkura iespēja parādīt sevi, muzicēt žūrijai vai publikai ir vērtīga un neaizmirstama pieredze gan jaunajam mūziķim, gan viņa pedagogiem, kas bērnos iegulda savu sirdi. Konkursa otrā kārta ir nopietns darbs žūrijai, kas noklausīsies gandrīz 140 dalībniekus visā Latvijā. Katru talantu vērtēsim ar patiesu mīlestību un cieņu,” tā par konkursa atlasi un uzdevumiem stāsta talantu konkursa žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante.

Otrās kārtas dalībnieku vārdi publicēti mājaslapā www.inesesgalantestalanti.lv, kur būs atrodama arī informācija par uzstāšanās kārtību un mēģinājumu grafikiem katrā reģionālajā atlasē. Konkursa dalībnieki aprīlī aicināti tikties ar konkursa žūriju klātienē, lai demonstrētu savu sniegumu. Pusfināli norisināsies četrās pilsētās – 9. un 10. aprīlī Rīgā, 11. aprīlī Cēsīs, 14. aprīlī Ventspilī un 15. aprīlī Rēzeknē, kad noklausīšanās laikā bērniem un jauniešiem būs jāatskaņo divi brīvi izvēlēti kontrastējoši skaņdarbi.

“Arī šogad priecājamies saņemt profesionāli augstvērtīgus pieteikumus no visiem Latvijas reģioniem. Izvērtējot dalībnieku sniegumu pirmajā kārtā un lasot iesūtītās radošās biogrāfijas, konstatējām, ka gandrīz visi jaunieši jau ir dažādu konkursu laureāti savās instrumentu kategorijās, tādēļ otrās kārtās atlase solās būt īpaši spraiga un mākslinieciski interesanta,” konkursantu pieteikumus raksturo žūrijas loceklis un JVLMA Klavieru katedras docents Toms Ostrovskis.

Otrās kārtas žūrijas komisijas pamatsastāvā ir JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra vijolniece Dr.art. Terēze Zīberte-Ījaba, Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars un JVLMA docētājsents Uldis Zilberts, JVLMA asociētais profesors, diriģents un komponists Andris Vecumnieks, diriģente Gunta Malēvica, JVLMA Klavieru katedras docents Toms Ostrovskis, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Daignija Staķe un konkursa žūrijas priekšsēdētāja operdziedātāja Inese Galante. Lai noteiktu labākos, tiks vērtēts dalībnieka personības spilgtums, tehniskās iemaņas, izpildījuma mākslinieciskais augstvērtīgums, repertuāra atbilstība un dalībnieka artistiskums.

Konkurss notiek sadarbībā ar VAS Latvijas dzelzceļš, Rietumu Bankas labdarības fondu, Olainfarm, MixMediaGroup, izdevniecību Rīgas Viļņi un citiem partneriem.

Toms Ostrovskis,

Ineses Galantes fonda

Talantu konkursa programmas vadītājs,

25260290, toms.ostrovskis@inessagalante.com

www.inesesgalantestalanti.lv

Informācijas plašsaziņas līdzekļiem

25.02.2016.

Pagarināts pieteikšanās laiks konkursam

„Ineses Galantes talanti 2016”

Saistībā ar lielo interesi un dalībnieku lūgumiem trešā klasiskās mūzikas talantu konkursa „Ineses Galantes talanti” pieteikšanās termiņš ir pagarināts līdz 10.martam. Konkursam aicināti pieteikties bērni un jaunieši – jaunie vokālisti, taustiņu, stīgu, kā arī pūšamo un sitamo instrumentu mākslinieki no visas Latvijas. Konkurss notiek sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, Rietumu bankas Labdarības fondu un Olainfarm.

“Pieteikšanās termiņu esam nolēmuši pagarināt vairāku iemeslu dēļ – pirmkārt, šajās dienās esam saņēmuši lūgumus un jautājumus no dalībniekiem un viņu pedagogiem par konkursa norises kārtību un pieteikumu iesniegšanas noteikumiem. Otrkārt, tieši februāris izrādījies laiks, kad daudzi slimojuši ar gripu. Tāpēc nolēmām dot iespēju vēl desmit dienas sagatavot savus video priekšnesumus dalībai konkursā. Aicinām piedalīties visu Latvijas mūzikas skolu, mūzikas vidusskolu un augstskolu audzēkņus, kā arī dabas talantus, kas ir savas profesionālās izaugsmes ceļā,” stāsta Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante.

Talantu konkurss noritēs trīs kārtās. Pirmajā, atlases kārtā dalībniekiem līdz 10.martam jāiesūta elektroniski aizpildīta anketa un saite uz „Youtube” interneta vietnē ievietotu video ar sevis izpildītu, brīvi izvēlētu skaņdarbu. Iesūtītos video izvērtēs kompetenta žūrija, kas augstāko vērtējumu ieguvējus aicinās piedalīties otrajā kārtā – pusfinālā. Pusfināli norisināsies četrās pilsētās – 9. un 10. aprīlī Rīgā, 11. aprīlī Cēsīs, 14. aprīlī Ventspilī un 15. aprīlī Rēzeknē, kad noklausīšanās laikā bērniem un jauniešiem būs jāatskaņo divi brīvi izvēlēti kontrastējoši skaņdarbi.

8. maijā konkursa trešajā kārtā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pulcēsies veiksmīgākie pusfinālu dalībnieki uz konkursa finālu, kur jaunajiem mūziķiem būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi.

Uzvarētāju izvēles kritēriji – dalībnieka personības spilgtums, tehniskās iemaņas, izpildījuma mākslinieciskais augstvērtīgums, izvēlētā repertuāra atbilstība un dalībnieka skatuviskās iemaņas.

Arī šogad skatītāji varēs izteikt savu atbalstu jaunajiem māksliniekiem, piedaloties publiskajā balsojumā, kas sāksies 21. martā internetā. Konkursa dalībnieks, kurš būs saņēmis visvairāk skatītāju balsu, saņems vērtīgu publikas simpātijas balvu.

Būtiski atzīmēt, ka konkursa uzvarētāji saņems diplomus un naudas balvas attiecīgi iegūtajai vietai – 400 (I vieta), 200 (II vieta) vai 100 (III vieta) eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 600 EUR kopsummā katrs, kā arī pirmo vietu ieguvējiem būs iespēja uzstāties „Summertime – aicina Inese Galante” festivālā Dzintaru koncertzālē. Otro vietu ieguvējiem būs iespēja uzstāties Ineses Galantes fonda rīkotajos koncertos. Visiem talantu konkursa kategoriju laureātiem būs iespēja pilnveidot savu meistarību klasiskajā mūzikā profesionālu Latvijas un ārvalstu mākslinieku vadītajās meistarklasēs.

Novērtējot skolotāja nozīmīgo lomu jauno mākslinieku talantu izkopšanā, īpašas balvas paredzētas konkursa dalībnieku pedagogiem, sākot ar iespēju klātienē apmeklēt festivālu „Summertime – aicina Inese Galante” un Ineses Galantes fonda veicināšanas balvām visiem konkursa dalībnieku pedagogiem līdz naudas prēmijām pusfināla labāko dalībnieku pedagogiem un konkursa fināla kārtas laureātu pedagogiem.

Konkursa nolikums – www.inesesgalantestalanti.lv, aktuālāko informāciju par konkursu un paziņojumus atradīsiet Facebook lapā “Ineses Galantes Fonds”.

Konkurss notiek sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, Rietumu Bankas labdarības fondu, Olainfarm, MixMediaGroup, izdevniecību Rīgas Viļņi un citiem partneriem.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

2016.gada 29.janvārī 

Pirmslieldienu laikā Rīgas Domā izskanēs koncerts

Inese Galante un draugi.STABAT MATER

19.martā plkst.19:00 Rīgas Doma baznīcā notiks īpašs koncerts Inese Galante un draugi. STABAT MATER, kurā izskanēs Džovanni Batistas Pergolēzi Stabat Mater, kā arī Antonio Vivaldi, Riharda Dubras u.c. komponistu opusi. Koncertā piedalīsies soprāns Inese Galante, kontretenors Sergjes Jēgers, ērģēlnieks Aivars Kalējs, Raimonds Ozols un LNSO stīgu kvartets, Rīgas Kamerkoris un diriģente Gunta Malēvica, kā arī Ineses Galantes talantu konkursa laureāti Rihards Rauza (marimba) un Sabīne Seržāne (vijole). Koncerts notiek sadarbībā ar Rīgas Domi, Olainfarm, izdevniecību Rīgas Viļņi un mediju grupu Mix Media Group.

Ineses Galantes fonds, kura nozīmīgākie muzikālie pasākumi ir festivāls Summertime – aicina Inese Galante Dzintaru koncertzālē un vērienīgi Ziemassvētku koncerti Rīgas Domā, šogad, gaidot Lieldienas, piedāvā baudīt tradicionālu Lieldienu laika opusu – itāļu komponista, ērģelnieka un vijolnieka Džovanni Batistas Pergolēzi (1710-1736) pazīstamāko kompozīciju — Stabat Mater. Dž. Pergolēzi nereti salīdzina ar Volfgangu Amadeju Mocartu – abi bija neticami talantīgi un emocionāli,  un abi nodzīvoja īsu, bet ārkārtīgi piepildītu radošu dzīvi. Kantāte Stabat Mater ir Dž. Pergolēzi sava veidagulbja dziesma  - patiesa, vienkārša un reizē hipnotizējoši skaista. Autors pie tās strādāja līdz pat savas nāves stundai, slīpējot un labojot partitūru. Pēc komponista nāves Stabat Mater kļuva par iedvesmas avotu daudziem akadēmiskās mūzikas dižgariem.

Koncertu cikls „Inese Galante un draugi” ir jauns Ineses Galantes fonda projekts, kura ietvaros notiek koncerti gan Rīgā, gan citviet Latvijā. Klasiskā mūzika, kas iekļauj gan operas, gan operetes, gan instrumentālās un arī džeza mūzikas žanrus, šobrīd nav pieejama visiem, kuri vēlētos to baudīt. Inese Galante ar saviem draugiem māksliniekiem un jaunajiem talantiem uzstājas pēc iespējas vairāk un dažādās Latvijas pilsētās, lai laba un augstvērtīga mūzika, kā arī Latvijas izcilākie mākslinieki būtu pieejami ikvienam, kurš to vēlēsies dzirdēt un redzēt. Koncertcikls sniedz arī lielisku iespēju iegūt koncertēšanas pieredzi konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātiem.

Koncerta dalībnieki

Soprāns Inese Galante ir izcila Latvijasoperdziedātāja, kura guvusi ievērību ne tikai Latvijā, bet arī pasaules mērogā, uzstājoties prestižos operteātros un koncertzālēs. Par Galantes popularitāti liecina viņas albumu reitingi, starptautiska mēroga apbalvojumi, kā arī pozitīvās atsauksmes no ārvalstu kritiķiem. 2013.gadā dziedātāja dibinājusi Ineses Galantes fondu, kurš rīko festivāluSummertime. Aicina Inese Galante, muzikālo talantu konkursu, kā arī virkni koncertu visā Latvijā.

Kontrtenors Sergejs Jēgers aktīvi koncertē Latvijā un ārvalstīs, sniedzot gan solokoncertus, gan piedaloties izvērstas formas opusu atskaņojumos, gan arī iesaistoties teātra izrādēs. 2005. gadā  viņš kā vienīgais kontrtenors ierindojās 25 finālistu vidū un ieguva godpilno 6. vietu prestižajā raidsabiedrības BBC konkursā Pasaules dziedātājs 2005 Velsā (Cardiff Singer of the World 2005). Izdevis trīs soloalbumus.

Aivars Kalējs – viens no izcilākajiem Latvijas ērģelniekiem, aktīvi koncertē Latvijā un ārvalstīs. Sadarbojies ar virkni pazīstamu Latvijas dziedātāju, diriģentu u.c. Ir viens no Rīgas Doma koncertējošajiem ērģelniekiem, Jaunās Sv.Ģertrūdes baznīcas ērģlenieks un Rīgas Doma kora skolas zēnu kora ērģelnieks.

Sitaminstrumentālists Rihards Rauza un vijolniece Sandra Seržāne ir Ineses Galantes konkursa 2014.gada laureāti, kuri pēc piedalīšanās konkursā aktīvi koncertē uz Latvijas skatuvēm.

Rīgas Kamerkoris dibināts 1988. gadā, šobrīd tā ir spilgta muzikāla vienība, kuras repertuārā ir dažādu žanru un stilu mūzika. Ik sezonu koris iestudē atšķirīgas programmas – gan  Renesanses mūziku, gan latviešu komponistu skaņdarbus, gan muzikālus priekšnesumusĀfrikas ritmos ar skatuves kustībām. Koris ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, ar lieliem panākumiem uzstājas daudzās Eiropas zemēs  – no Norvēģijas līdz Sicīlijai. Kora dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja – Gunta Malēvica.

Biļešu cena – no 10 līdz 25 eiro; biļetes nopērkamas visās “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un interneta vietnē bilesuparadize.lv.

Diāna Galante,

Ineses Galantes fonda vadītāja,

Inessagalante.com

Informācijas plašsaziņas līdzekļiem

15.01.2016. 

Jaunos talantus aicina pieteikties konkursam

 „Ineses Galantes talanti”

Jau trešo reizi Latvijā norisināsies klasiskās mūzikas talantu konkurss „Ineses Galantes talanti”, kam no šodienas, 15. janvāra līdz 1. martam aicināti pieteikties bērni un jaunieši – jaunie vokālisti, taustiņu, stīgu, kā arī pūšamo un sitamo instrumentu mākslinieki no visas Latvijas. Konkurss notiek sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, Rietumu bankas Labdarības fondu un Olainfarm.

“Konkurss notiks jau trešo reizi. Iepriekšējie konkursi pierādīja, ka Latvija ir un būs talantu zeme. Mums ir brīnišķīgi jaunie mākslinieki, kurus gaida liela nākotne. Mūsu Fonda uzdevums ir palīdzēt viņiem pieteikt sevi uz Latvijas koncertskatuvēm, kā arī dot impulsus un ieročus viņu izaugsmei – saviem laureātiem palīdzam nokļūt meistarklasēs, starptautiskos konkursos, gādājam par instrumentiem. Liela loma bērnu un jauniešu talantu izkopšanā ir skolotājiem. Šogad esam ieviesuši jaunumu – naudas balvas pedagogiem,” stāsta Ineses Galantes fonda vadītāja Diāna Galante.

Talantu konkurss noritēs trīs kārtās. Pirmajā, atlases kārtā dalībniekiem līdz 1.martam jāiesūta elektroniski aizpildīta anketa un saite uz „Youtube” interneta vietnē ievietotu video ar sevis izpildītu, brīvi izvēlētu skaņdarbu. Iesūtītos video izvērtēs kompetenta žūrija, kas augstāko vērtējumu ieguvējus aicinās piedalīties otrajā kārtā – pusfinālā. Pusfināli norisināsies četrās pilsētās – 9. un 10. aprīlī Rīgā, 11. aprīlī Cēsīs, 14. aprīlī Ventspilī un 15. aprīlī Rēzeknē, kad noklausīšanās laikā bērniem un jauniešiem būs jāatskaņo divi brīvi izvēlēti kontrastējoši skaņdarbi. 7.- 8. maijā konkursa trešajā kārtā pulcēsies veiksmīgākie pusfinālu dalībnieki uz konkursa finālu, kur jaunajiem mūziķiem būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi.

Uzvarētāju izvēles kritēriji – dalībnieka personības spilgtums, tehniskās iemaņas, izpildījuma mākslinieciskais augstvērtīgums, izvēlētā repertuāra atbilstība un dalībnieka skatuviskās iemaņas.

Arī šogad skatītāji varēs izteikt savu atbalstu jaunajiem māksliniekiem, piedaloties publiskajā balsojumā, kas sāksies 21. martā internetā. Konkursa dalībnieks, kurš būs saņēmis visvairāk skatītāju balsu, saņems vērtīgu publikas simpātijas balvu.

Būtiski atzīmēt, ka konkursa uzvarētāji saņems diplomus un naudas balvas attiecīgi iegūtajai vietai – 400 (I vieta), 200 (II vieta) vai 100 (III vieta) eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 600 EUR kopsummā katrs, kā arī pirmo vietu ieguvējiem būs iespēja uzstāties „Summertime – aicina Inese Galante” festivālā Dzintaru koncertzālē. Otro vietu ieguvējiem būs iespēja uzstāties Ineses Galantes fonda rīkotajos koncertos. Visiem talantu konkursa kategoriju laureātiem būs iespēja pilnveidot savu meistarību klasiskajā mūzikā profesionālu Latvijas un ārvalstu mākslinieku vadītajās meistarklasēs.

Novērtējot skolotāja nozīmīgo lomu jauno mākslinieku talantu izkopšanā, īpašas balvas paredzētas konkursa dalībnieku pedagogiem, sākot ar iespēju klātienē apmeklēt festivālu „Summertime – aicina Inese Galante” un Ineses Galantes fonda veicināšanas balvām visiem konkursa dalībnieku pedagogiem līdz naudas prēmijām pusfināla labāko dalībnieku pedagogiem un konkursa fināla kārtas laureātu pedagogiem.

Konkursa nolikums – www.inesesgalantestalanti.lv, aktuālāko informāciju par konkursu un paziņojumus atradīsiet Facebook lapā “Ineses Galantes Fonds”.

Konkurss notiek sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, Rietumu Bankas labdarības fondu, Olainfarm, MixMediaGroup un citiem partneriem.

Informācija medijiem
2014.gada 19.novembrī

Rīgas Domā notiks „Ziemassvētku prelūdija” ar izcilu Latvijas un ārvalstu mākslinieku piedalīšanos

Sestdienā pirms Ziemassvētkiem, 20.decembrī, Rīgas Domā tiks uzburta pasakaina pirmssvētku skaņu pasaule. Koncertā „Ziemassvētku prelūdija” ar klasiskās mūzikas skaņdarbiem uzstāsies Inese Galante kopā ar slaveno stīgu kvartetu Prometheus Quartett un tādiem spilgtiem Latvijas māksliniekiem, kā Sergejs Jēgers, Aivars Kalējs un citi.

„Ziemassvētki ir harmonijas, dvēselisku melodiju un pārdomu caurstrāvots laiks. Koncertā „Ziemassvētku prelūdija” vēlamies dāvāt noskaņu, kas ļaus rast iekšēju mieru, aizmirst par ikdienas steigu un noskaņoties svētku vakaram. Ceru, ka balsu, stīgu un ērģeļu izjustie tembri ikviena koncerta apmeklētāja sirdī ienesīs patiesu siltumu,” stāsta Inese Galante.

Niansēm bagātā soprāna īpašniece Inese Galante koncertā „Ziemassvētku prelūdija” uzstāsies kopā ar neordināro kontrtenoru Sergeju Jēgeru, ilggadējo draugu ērģelnieku Aivaru Kalēju, jauno un talantīgo vijolnieku Daniilu Bulajevu un pianistu Andreju Feldmani-jaunāko. Piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, atskaņojot akadēmiskās mūzikas klasiķu skaņdarbus.

Ineses Galantes fonda labākajās tradīcijās klausītājiem tiek gatavots arī īpašs pārsteigums–par to kļūs tikšanās ar slaveno stīgu kvartetu Prometheus Quartett, kura repertuārā ietilpst ne tikai klasiski romantiskā laikposma šedevri, bet arī 20.–21.gadsimta mūzika visā stilistiskajā un žanriskajā daudzveidībā. Kvartets tika izveidots Vācijā 1997. gadā, un kopš tā laika ar panākumiem koncertē gan dzimtenē, gan ārzemēs. Jāatzīmē arī kvarteta sadarbība un kopprojekti ar pasaules līmeņa mūziķiem–Džo Kokeru,Cukero un grupu Westlife.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un vietnē www.bilesuparadize.lv.

Informācija medijiem
2014. gada 14.oktobrī

„Inese Galante un Draugi” ielūdz uz unikālu mūzikas stilu sintēzi

Ineses Galantes fonds mūzikas mīļotājus aicina uz izcilās operdziedātājas Ineses Galantes koncertciklu „Inese Galante un Draugi”, kas notiks 10. novembrī plkst. 19.00 Lielajā Ģildē. Lai izpildītu klasiskās un pasaules mūzikas populārākos skaņdarbus, uz vienas skatuves uzstāsies tādas Latvijas mūzikas izcilības kā Vestards Šimkus, Ingus Pētersons, Sergejs Jēgers, Linda Leen , Intars Busulis un citi.

„Mūzikai nav robežu un tā nevar būt ietverta savā laikā un telpā. Tā nevar būt pareiza vai nepareiza, bet tā noteikti ir vienota un par vienojošiem padara arī tās izpildītājus un klausītājus,” saka operas dīva Inese Galante, kura koncertā ir aicinājusi piedalīties savus draugus, izcilus Latvijas māksliniekus, lai liktu sajust mūzikas virtuozitāti un saliedētības spēku. Šajā muzikālajā ceļojumā klasiskās mūzikas skaņas sajauksies ar pasaules mūzikas ritmiem, lai klausītāji iepazītu nošu un balss tembru neaprakstāmās variācijas.

Līdz šim nebijušā klasiskās un pasaules mūzikas stilu sintēzē klausītāji piedzīvos vairākus pirmatskaņojumus lielisku mākslinieku izpildījumā. Skatītājus priecēs slavenais pianists Vestards Šimkus, samtainā balss tembra īpašnieks Ingus Pētersons, kontrtenors ar neordināro balsi Sergejs Jēgers, viens no Latvijas Nacionālās operas vadošajiem mecosoprāniem Ilona Bagele, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols, divi spilgti populārās mūzikas interpreti – Linda Leen un Intars Busulis, kā arī dziedātājs un TV raidījumu vadītājs, viens no grupas PeR dibinātājiem Ralfs Eilands, kurš vienmēr aizrauj ar sava repertuāra daudzveidību. Iespēja pieteikt sevi plašākai auditorijai tiek sniegta arī jaunajiem, bet jau vairakkārt godalgotiem Latvijas talantiem. Klausītājus iepriecinās uzlecošā zvaigzne vijolnieks Daniils Bulajevs un Ineses Galantes talantu konkursa „Ineses Galantes Talanti.LV” pirmās vietas ieguvējs, jaunais dziedātājs Eduards Grundmanis. Koncertā piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris un čellu grupa DaGamba.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

ineses_galantes_talanti_latvija_2014_partneri

Informācija presei

2014. gada 12. februārī

Izsludina talantu konkursu „Ineses Galantes Talanti.LV”


Ineses Galantes Fonds, turpinot savu misiju – atbalstīt klasisko mūziku – organizē vērienīgu talantu konkursu „Ineses Galantes Talanti.LV”. Tas būs pirmais šāds konkurss klasiskās mūzikas žanrā Latvijā, kur meklēs un prezentēs labākos no labākajiem, lai Latvija varētu iepazīt un lepoties ar saviem patiesajiem dārgakmeņiem – saviem talantiem.

Konkurss „Ineses Galantes Talanti.LV” tiek atklāts un izsludināts 12.februārī, tajā būs gan klasiskās mūzikas, gan džeza kategorijas. Paredzēta video ierakstu iesūtīšana, pusfināli reģionu pilsētās, skatītāju balsojums un fināls Rīgā. Konkursu organizē Ineses Galantes Fonds sadarbībā ar Olainfarm un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu. Tāpat ļoti nozīmīga ir sadarbība ar Latvijas Pašvaldību savienību, kas palīdzēs konkursam izskanēt visā Latvijā, kā arī mūsu informatīvo partneru atbalsts.

Inese Galante: „Talantiem ir nepieciešams ATBALSTS, UZMANĪBA, IESPĒJAS un NOVĒRTĒJUMS. Mūsu fonds darīs visu iespējamo, lai par jaunajiem talantiem uzzina gan Latvijā, gan pasaulē.”

Valērijs Maligins, AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs: „Mēs atbalstām Ineses Galantes Fonda aktivitātes jau kopš fonda pirmsākumiem, jo uzskatām, ka klasiskā mūzika, līdzīgi kā farmācija, Latvijā ir pasaules augstākajā līmenī. Tai jāpalīdz izskanēt plašāk. Ja mēs, Olainfarm, varam iekarot tirgus un eksportēt jau uz pieciem kontinentiem saviem spēkiem, mūzikā jaunos talantus nepieciešams atbalstīt. To darīsim ar šī konkursa palīdzību.”

„Rietumu Bankas labdarības fonds regulāri īsteno dažādus projektus, kuru mērķis ir bērnu un jauniešu izglītība, tostarp muzikālā izglītība. Latvija pasaulei ir devusi daudz spožu talantu mūzikas jomā, un mēs uzskatām, ka muzikālā kultūra ir jāatbalsta un jāuztur šajā nemainīgi augstajā līmenī, turklāt tas jādara mērķtiecīgi un sistemātiski. Mūsu fonds vēlas palīdzēt tiem talantīgajiem jaunajiem mūziķiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts, lai viņi varētu radoši attīstīties,” – saka Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Konkurss ir iecerēts maksimāli demokrātisks, lai tajā varētu piedalīties plašs interesentu loks no visas Latvijas, protams, saglabājot klasiskās mūzikas standartus. Video materiāla nofilmēšana un augšupielādēšana internetā mūsdienās ir plaši pieejama izmantojot, piemēram, mobilās tehnoloģijas. Lai konkursantiem būtu vieglāk tikt uz pusfinālu, žūrijas noklausīšanās paredzēta četrās reģionu pilsētās. Tāpēc organizatori paredz lielu atsaucību, un tic, ka šis konkurss izcels saulītē jaunus talantus.

Kopā četras kategorijas – divas vokālistiem un divas instrumentālistiem

Konkursā var piedalīties vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās — klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās — mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti). Uzaicinājums piedalīties konkursā tiks nosūtīts visām Latvijas mūzikas skolām, mūzikas vidusskolām un augstskolām.

Konkurss noritēs vairākās kārtās. Pirmajā kārtā līdz 31.martam dalībniekiem ir elektroniski jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz 10 minūtēm.

Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti uzstāties pusfinālā četrās Latvijas pilsētās.

Pusfināls Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas trešajā mūzikas skolā, 7. maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā Ventspils mūzikas vidusskolā un 10.maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā.

Labākie pusfinālisti nokļūs finālā Rīgā. Notiks arī skatītāju balsojums internetā, kas ļaus noteikt skatītāju simpātiju.

Konkursa kulminācija būs fināls, kas notiks Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā 18. maijā.

Konkursu vērtē profesionāla žūrijas komisija, kuras sastāvu apstiprina Ineses Galantes Fonds. Konkursa vērtēšanas kritēriji ir šādi: personība, repertuāra izvēle, mākslinieciskais izpildījums un tehniskais izpildījums.

Balvās – uzstāšanās „Summertime” festivālā, mācību stipendijas un naudas balvas

Visās konkursa kategorijās tiks pasniegti godalgoto laureātu diplomi, naudas balvas pirmo triju vietu ieguvējiem — attiecīgi 500, 300 un 100 EUR apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs mācību stipendiju 100 EUR mēnesī uz pusgadu. Visnozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem būs uzaicinājums uzstāties festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē šī gada augustā. Apkopojot publikas balsojuma rezultātus tiks piešķirta “Publikas simpātijas” balva – 500 EUR ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

Papildu informācija: Ilona Skuja, +371-29 27 74 44, ilona@inessagalante.com

Informācija presei

2013. gada 6.decembrī

Izsludina Ineses Galantes papildkoncertu

Rīgas Domā 21. decembrī

 Ņemot vērā to, ka izpirktas gandrīz visas biļetes uz koncertu «Ziemassvētku prelūdija”, Ineses Galantes Fonds kopā ar vies-māksliniekiem izsludina papildkoncertu sestdien, 21. decembrī, pulksten 15:30.

Turklāt Latvijas ģimenēm Ineses Galantes fonds dāvina atlaidi Ziemassvētku koncerta biļetēm (atlaide – pērkot 4 un vairāk biļetes).

Šis būs pirmais koncerts ciklā «Inese Galante un draugi»; cikls turpināsies nākamajā gadā ar koncertu sēriju Latvijas pilsētās. Uz koncertiem Inese Galante aicinās savus draugus – mūziķus gan no Latvijas, gan citām valstīm, kā arī jaunos talantus.

Koncertā «Ziemassvētku Prelūdija» uzstāsies Inese Galante (soprāns), pie ērģelēm Aivars Kalējs, dziedās spilgtais mecosoprāns Bonita Haimena (Bonita Hyman) no ASV, čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffe) no Vācijas, kā arī kontratenors Sergejs Jēgers, jaunais talants – deviņgadīgais vijolnieks Daņiils Bulajevs un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, Romāna Vanaga vadībā.

Koncerta programmā būs J.S.Baha, G.F.Hendeļa, A.Vivaldi, Ā.Adāna, F.Šūberta, S.Franka, A. A.Loida Vebera skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.

Ziemassvētku koncerta draugi ir akciju sabiedrība OlainFarm, informatīvais atbalsts – MixFM Grupa, Latvijas Radio 3, LETA, Petits, Rīgas Viļņi, Otkritij Gorod,  kā arī Grand Palace Hotel, Avalon Hotel, Stenders, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Koncerta „Ziemassvetku preludija” viesi

DAŅIILS BULAJEVS, Vijole, Latvija

Daņiils mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. klasē. Vijoļspēli apgūst pie pedagoģes Neli Sarkisjanas. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad Daņiilam bija tikai 3,5 gadi. Piecu gadu vecumā sākās Daņiila mācības

P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Centrālajā mūzikas skolā, divās specialitātēs: pie Krievijas Federācijas Mūzikas un Mākslas locekles G. Turčaņinovas – vijoļspēles klasē. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad zēnam palika 3,5 gadi, 7 gados Daņiils pirmo reizi uzstājās kopā ar simfonisko orķestri Krievijā. 2013. gada februārī Daņiils uzstājās kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. 2013. gada maijā Daņiils saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumu par izciliem sasniegumiem. Daņiils ir vairāku konkursu un festivālu laureāts.

BONITA HYMAN, Mecosoprāns, ASV

Slavenā operdziedātāja Bonita Haimena (Bonita Hyman) dzimusi Ņujorkā.

Bonita Haimena iekarojusi skatītāju sirdis Eiropā un Amerikā, uzstājoties slavenākajos pasaules operteātros – La Skala (Milānā), Metropolitēna opera (Ņujorkā), Grand Théâtre de Provence in Aix-en-Provence (Provansas Lielais Teātris,Francija) Karnegī Zālē un citur. Viņa uzstājusies koncertos kopā ar pasaules labākajiem orķestriem, kā arī piedalījusies konkursos, festivālos un citos klasiskās mūzikas pasākumos.

Bonitas Haimenas lieliskais aktrises talants kopā ar sulīgo, dziļo un apbrīnojami skaisto balss tembru dāvājis mūzikas mīļotājiem neaizmirstamus skatuves tēlus: Marija (Dž.Geršvina „Porgijs un Besa”), Ulrika („Masku Balle”) un Azučena („Trubadūrs”) DŽ. Verdi operās, Suzuki (Dž. Pučini „Čo-Čo-Sana”), Kornēlija (J.F.Hendeļa „Jūlijs Cēzars”). Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt – B. Haimenas repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs, un ar katru gadu kļūst arvien interesantāks.

RAMON JAFFE, Čells, Vācija

Dzimis Rīgā, Ramons Jaffe ar ģimeni 1971. gadā emigrējis uz Izraēlu, un tad 1974. gadā pārcēlies uz Vāciju.

Ramona solo karjera aizsākās jau studiju laikā, viņš koncertējis

labākajās koncertzālēs Berlīnē, Leipcigā, Amsterdamā, Vīnē, Minhenē, Londonā, u.c.

Ne velti viņa čella skaņu tembra un izteiksmīguma ziņā salīdzina ar cilvēka balsi. Un tas pilnā mērā attiecas arī uz Ramona Jaffes māksliniecisko sniegumu – tas ir neticami spilgts, dziļš un pilnskanīgs. Un vēl – satriecošs temperaments. Tāda mūzika tiek uztverta ne tik daudz ar dzirdi, kā ar sirdi.

Ramons Jafee veltījis sevi arī kamermūzikai, piedaloties stīgu trio “Belcanto Strings” un “Mendelssohn Trio Berlin” (iepriekš zināms kā “Salzburg Piano Trio”). Kamermūzikā spēlējis kopā ar I. Vermillion, Y. Bronfman, A. Mustonen, A. Frölich, F. Leleux, V. Mendelssohn, J. Rachlin, W. Fuchs, M.P. Langlamet, B. Schmid, E. Bashkirowa, G. Causse, and N. Znaider.

Biļetes uz 21. decembra koncertu iegādājamas Rīgas Doma kasēs  un  “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv, biļešu cena 5 līdz 20 lati.

Papildus informācija: Ilona SKUJA, 29 27 74 44, ilona@inessagalante.com

Žurnālistiem, kuri vēlas intervēt viesmāksliniekus, piedāvājam mākslinieku kontaktinformāciju.

Inese Galante_papaildkoncerts_Rigas_Doma_2013

Uzsāks koncertu ciklu «Inese Galante un Draugi»

Pirmais koncerts «Ziemassvētku prelūdija» Rīgas Domā 21. decembrī

Informācija presei

2013. gada 26. novembrī

Uzsākot jaunu koncertu ciklu «Inese Galante un draugi», sestdien, 21. decembrī, plkst.19:00, Rīgas Domā notiks koncerts «Ziemassvētku prelūdija». Koncertu cikls «Inese Galante un draugi» turpināsies nākamajā gadā ar koncertu sēriju Latvijas pilsētās. Uz koncertiem Inese Galante aicinās savus draugus – mūziķus gan no Latvijas, gan citām valstīm, kā arī jaunos talantus.

«Mēs zinām, ka cilvēki visā Latvijā mīl klasisko mūziku un mūsu mērķis ir to popularizēt, dodoties koncertos uz dažādām pilsētām. Tā būs arī lieliska iespēja uzstāties arī jaunajiem talantiem – viņiem koncerti ir kā lieli svētki,» uzsver Inese Galante.

Koncertā «Ziemassvētku Prelūdija» uzstāsies Inese Galante (soprāns), pie ērģelēm Aivars Kalējs, dziedās spilgtais mecosoprāns Bonita Haimena (Bonita Hyman) no ASV, čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffe) no Vācijas, kā arī kontratenors Sergejs Jēgers, jaunais talants – deviņgadīgais vijolnieks Daņiils Bulajevs un J.Mediņa mūzikas skolas zēnu koris.

Koncerta programmā būs J.S.Baha, G.F.Hendeļa, A.Vivaldi, Ā.Adāna, F.Šūberta, S.Franka, A. A.Loida Vebera skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.

Ziemassvētku koncerta lielākā atbalstītāja, akciju sabiedrības «OlainFarm» valdes locekle Jeļena Borcova uzskata: «Mūzikai ir apbrīnojams dziedinošais spēks – tā spēj gan remdināt, gan uzmundrināt. Atbalstot Ziemassvētku koncertu, mēs palīdzam cilvēkiem veseļoties, gūstot alternatīvu terapiju tai, par ko ik dienas rūpējamies ar augstvērtīgiem medikamentiem».

2014.gadā koncerti visā Latvijā, jubilejas festivāls un talantu konkurss

Pērn dibinātajam «Ineses Galantes fondam» ir daudz ieceru un plānu nākamajam gadam – līdz ar minēto jauno koncertu ciklu  «Inese Galante un draugi», tiek organizēts 10. festivāls «Summertime – aicina Inese Galante», tāpat iecerēts arī jauno talantu konkurss klasiskās mūzikas jomā.

Arī nākamgad fonds turpinās atbalstīt talantus – jaunajiem talantiem tiek dota iespēja uzstāties lielos koncertos, tajā skaitā Summertime festivālā, parādot savas spējas un sniegumu plašai publikai.

Ļoti svarīga fonda darbībā ir labdarība – vienmēr daļa koncertu biļešu tiek ziedotas labdarības organizācijām, lai cilvēki, kam mūzika ir svarīga, bet nav pieejama, varētu baudīt mūziku, koncertus, svētku noskaņu. Summertime festivālā labdarībai tika veltīts viens no koncertiem – pilnībā visas koncerta biļetes tika piedāvātas labdarības organizācijām, un cilvēki no visas Latvijas baudīja brīnišķīgu koncertu Dzintaru koncertzālē.

Šo visu ir izdevies paveikt, pateicoties dāsnajam atbalstam no mecenātiem, ziedotājiem, arī pateicoties cilvēkiem – savas lietas entuziastiem. Tāpēc fonds saka lielu paldies visiem atbalstītājiem un draugiem: Jūrmalas pilsētas domei, Dzintaru koncertzālei, Valsts Kultūrkapitāla fondam, MixFM Grupai, OlainFarm, Latvijas Dzelzceļam, LNK Industries, Latvijas pastam, Domenikss, mecenātam Arkādijam Suharenko (Rietumu Bankas labdarības fonds), Grand Palace Hotel, Latvijas Radio 3, Norvēģijas vēstniecībai, mecenātam Kirovam Lipmanam, Rödl&Partner, Dzintars, Lighthouse, Spice, Semarah Hotels, Petits, Rīgas Viļņi, Otkritij Gorod, LETA, Rīga Radio, Apollo.lv un citiem.

Par Fondu

«Ineses Galantes fonds» dibināts 2013. gada martā. Tā mērķis ir atbalstīt un veicināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu operas žanrā, latviešu nacionālās operas un mūzikas kultūras attīstīšanu un popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs, kā arī klasiskās mūzikas un jauno vokālistu atbalstīšana, dažādu konkursu organizēšana un labdarības pasākumu organizēšana.

Fonda Goda Padomē darbojas Latvijas Republikas valsts prezidents Andris Bērziņš, bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, dziedātājs Aleksandrs Antoņenko, dziedātājs Sergejs Jēgers, uzņēmējs Arkādijs Suharenko.

 

Koncerta „Ziemassvetku preludija” viesi

Daniil_Bulajev

DAŅIILS BULAJEVS, Vijole, Latvija

Daņiils mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. klasē. Vijoļspēli apgūst pie pedagoģes Neli Sarkisjanas. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad Daņiilam bija tikai 3,5 gadi. Piecu gadu vecumā sākās Daņiila mācības

P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Centrālajā mūzikas skolā, divās specialitātēs: pie Krievijas Federācijas Mūzikas un Mākslas locekles G. Turčaņinovas – vijoļspēles klasē. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad zēnam palika 3,5 gadi, 7 gados Daņiils pirmo reizi uzstājās kopā ar simfonisko orķestri Krievijā. 2013. gada februārī Daņiils uzstājās kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. 2013. gada maijā Daņiils saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumu par izciliem sasniegumiem. Daņiils ir vairāku konkursu un festivālu laureāts.

Bonita_Hyman

BONITA HYMAN, Mecosoprāns, ASV

Slavenā operdziedātāja Bonita Haimena (Bonita Hyman) dzimusi Ņujorkā.

Bonita Haimena iekarojusi skatītāju sirdis Eiropā un Amerikā, uzstājoties slavenākajos pasaules operteātros – La Skala (Milānā), Metropolitēna opera (Ņujorkā), Grand Théâtre de Provence in Aix-en-Provence (Provansas Lielais Teātris,Francija) Karnegī Zālē un citur. Viņa uzstājusies koncertos kopā ar pasaules labākajiem orķestriem, kā arī piedalījusies konkursos, festivālos un citos klasiskās mūzikas pasākumos.

Bonitas Haimenas lieliskais aktrises talants kopā ar sulīgo, dziļo un apbrīnojami skaisto balss tembru dāvājis mūzikas mīļotājiem neaizmirstamus skatuves tēlus: Marija (Dž.Geršvina „Porgijs un Besa”), Ulrika („Masku Balle”) un Azučena („Trubadūrs”) DŽ. Verdi operās, Suzuki (Dž. Pučini „Čo-Čo-Sana”), Kornēlija (J.F.Hendeļa „Jūlijs Cēzars”). Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt – B. Haimenas repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs, un ar katru gadu kļūst arvien interesantāks.

 

Ramon_Jaffe

RAMON JAFFE, Čells, Vācija

Dzimis Rīgā, Ramons Jaffe ar ģimeni 1971. gadā emigrējis uz Izraēlu, un tad 1974. gadā pārcēlies uz Vāciju.

Ramona solo karjera aizsākās jau studiju laikā, viņš koncertējis

labākajās koncertzālēs Berlīnē, Leipcigā, Amsterdamā, Vīnē, Minhenē, Londonā, u.c.

Ne velti viņa čella skaņu tembra un izteiksmīguma ziņā salīdzina ar cilvēka balsi. Un tas pilnā mērā attiecas arī uz Ramona Jaffes māksliniecisko sniegumu – tas ir neticami spilgts, dziļš un pilnskanīgs. Un vēl – satriecošs temperaments. Tāda mūzika tiek uztverta ne tik daudz ar dzirdi, kā ar sirdi.

Ramons Jafee veltījis sevi arī kamermūzikai, piedaloties stīgu trio “Belcanto Strings” un “Mendelssohn Trio Berlin” (iepriekš zināms kā “Salzburg Piano Trio”). Kamermūzikā spēlējis kopā ar I. Vermillion, Y. Bronfman, A. Mustonen, A. Frölich, F. Leleux, V. Mendelssohn, J. Rachlin, W. Fuchs, M.P. Langlamet, B. Schmid, E. Bashkirowa, G. Causse, and N. Znaider.

***

Biļetes uz 21. decembra koncertu iegādājamas Rīgas Doma kasēs  un  “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv, biļešu cena 5 līdz 20 lati.

Papildus informācija: Ilona SKUJA, 29 27 74 44, ilona@inessagalante.com

Žurnālistiem, kuri vēlas intervēt viesmāksliniekus, piedāvājam mākslinieku kontaktinformāciju.

Festivāls „Summertime – aicina Inese Galante” ir noslēdzies

Informācija medijiem,

Rīgā, 2013. gada 20. augusts

Svētdien, 18. augustā, ar grandiozu Gala koncertu, Dzintaru koncertzālē noslēdzās „ Ineses Galantes fonda” organizētais „Summertime – aicina Inese Galante” festivāls. Šajā gadā Inese Galante Latvijas sabiedrībai dāvāja daudzus skaistus mirkļus un daudzus pārsteigumus – ticis nodibināts Ineses Galantes fonds, kurš šogad uzņēmās visus festivāla „Summertime” organizatoriskos darbus un piedāvāja festivāla apmeklētājiem pasaules klases mūziķus. Sevi parādīt tika dota iespēja arī jaunajiem Latvijas talantiem. Lai arī šī gada Festivāls ir noslēdzies, Fonda darbība turpinās un tā radošā komanda jau sāk strādāt pie nākamo projektu plānošanas.

„ Ineses Galantes fonds” un Inese Galante personīgi saka paldies visiem, kuri palīdzēja un ieguldīja savu darbu, enerģiju, emocijas un līdzekļus, lai Festivāls notiktu un lai Fonds varētu sekmīgi realizēt nospraustos mērķus.

Inese Galante: „ Visiem, kuri mani atbalstīja, kuri atbalstīja Festivālu un jaundibināto fondu, saku sirsnīgu paldies. Ļoti ceru, ka spēšu dot vairāk nekā ņemu un, ka mana fonda darbība būs lietderīga un vajadzīga daudziem. Mūsu-mākslinieku uzdevums ir iedvesmot. To arī darīsim”.

Inese Galantes fonds ir izveidots ar mērķi organizēt dažāda mēroga koncertus un radoši mākslinieciskus projektus, muzikālās nometnes, meistarklases,  koncertēt reģionos un pilsētās visā Latvijā, atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu.

Fonda Goda padomē darbojas valsts prezidents Andris Bērziņš, Vaira Vīķe Freiberga, Aleksandrs Antoņenko, Sergejs Jegers.

Vairāk informācija pieejama www.festivalsummertime.com

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,

Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Svētdiena, 18.08.festivāla noslēguma koncerts “Gala Galante”

 

Dzintaru koncertzālē

plkst. 18:00

“Gala Galante”  – dažādu mūzikas žanru (opermūzika, izklaides mūzika un džezs) apvienojums

Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, diriģents Terje Mikelsens /  Terje Mikkelsen

Solisti: Inese Galante (soprāns), Oļegs Bežinskikhs (kontrtenors, Krievija), Reis M. Vaids juniors (tenors, Amerika), Danils Kuzmins (vokāls, Latvija), Intars Busulis (vokāls, Latvija), Andrejs Feldmanis juniors (klavieres, Latvija), Igors Butmans (tenorsaksofons, Krievija) u.c.

Koncerta apraksts: Pateicoties dažādu mūzikas žanru un kultūru apvienojumam, šajā vakarā būs iespējams izprast, cik universāla ir mūzikas valoda un cik cieša ir cilvēku garīgā vienotība. Šis vakars patiesi priecēs ar pārsteigumu daudzumu! Inese Galante (soprāns), Oļegs Bežinskihs (kontrtenors, Krievija) izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas. Reis M. Vaids juniors (tenors, Amerika) piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās. Intars Busulis (vokāls) pārstāvēs Latviju ar maestro Raimonda Paula melodijām. Vasarīgu noskaņojumu ieviesīs tenorsaksofonists Igors Butmans. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas talants Daniils Kuzmins (vokāls), kurš atskaņos Robertīno Loreti repertuāru. Tāpat nesen iemirdzējusies latviešu zvaigzne Andrejs Feldmanis juniors ieskandinās koncertzāli ar klavieru tembru. Šie un vēl daudzi citi mākslinieki kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri norvēģu diriģenta Terje Mikelsena vadībā „Gala Galante” izskaņas koncertu padarīs par atmiņā paliekošu un krāšņu pasākumu.

Biļetes: www.bilesuparadize.lv un visās Biļešu Paradīzes kasēs

Galā koncerts 18. augustā sāksies 18.00, ne kā ierasts pārējās festivāla dienās, kas sākās 19.00.

Galā koncertu ar savu klātbūtni pagodinās Maestro Raimonds Pauls un kopā ar Inesi Galanti un Intaru Busuli izpildīs savas dziesmas orķestra pavadījumā, kā arī klausītāji dzirdēs Ineses Galantes un Dona duetu.

Vairāk informācija pieejama www.festivalsummertime.com

Inese Galantes fonds ir izveidots ar mērķis atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu.

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,

Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Inese Galante ar jaunu programmu uzstāsies Rīgas Domā

 

Informācija medijiem

Rīga, 2013.gada 4.jūnijā

9.jūlijā, ieskandinot festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” Inese Galante, spožais, liriskais un glāsmainais latviešu soprāns, kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju vienosies jaunā programmā, koncertā “The Soul of Riga” Rīgas Domā. Jaunā programma sastāvēs no klasiskās mūzikas dižgaru kompozīcijām. Liriskais soprāns un samtaini bagātie ērģeļu tembri, piepildīs Rīgas Domu ar neticamu spēku un krāšņumu, bet sirdis ar mīlestību un harmoniju.

Koncerts „The Soul of Riga” ir kā “uvertīra” IX Starptautiskajam mūzikas festivālam „Summertime – aicina Inese Galante”. Tā ir lieliska iespēja jau jūlija vidū dzirdēt valdzinošās skaņas, kas turpinās skanēt no 12.–18.augustam Dzintaru koncertzālē. Izcili mūziķi, neaizmirstamas emocijas, pasaules atpazīstamība kopā ar draudzīgu atmosfēru ir tas, kas raksturo Ineses Galantes vadībā izauklētos festivāla koncertus!

Kaut arī ilgu laiku viņa dzīvo ārpus dzimtenes, latviešu publika vienmēr ir bijusi viņas sirdī, tāpēc Inese Galante arvien ar prieku atgriežas mājās. Pasaulē pieprasītā un ikvienā operas metropolē gaidītā operdīva savā koncertā klausītājiem dāvās pašu dārgāko – mīlestību pret mūziku. Viņas balss ir kā briljants, kurš laistās smalkās mūzikas niansēs un pārdzīvojumos. Viņas sniegums valdzina ar sirsnību, perfektu meistarību un jūtu dziļumu, ar kuru māksliniece dāsni dalās ar saviem klausītājiem. Maigās balss tembrs it kā aiznes klausītājus citā pasaulē, paceļoties virs ikdienišķā un pasaulīgā.

Biļetes tirdzniecībā no 3. jūnija „Biļešu Serviss” kasēs. Koncertu organizē “Ineses Galantes Fonds”.

Izveidots slavenās operdziedātājas Ineses Galantes fonds

 

Informācija medijiem

Rīga, 2013. gada 14. jūnijā.

Ceturtdien, 13. jūnijā viesnīcā Grand Palace Hotel notika oficiālā „Ineses Galantes fonda” preses konference. Preses konferencē piedalījās Inese Galante – operdziedātāja, fonda dibinātāja, Diāna Galante – festivāla „Summertime –aicina Inese Galante” producente, fonda dibinātāja, Vaira Vīķe Freiberga – bijusī valsts rezidente, vairāku Latvijas un starptautisku fondu patronese, Diāna Čivle – nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja, Sergejs Jēgers – operdziedātājs, kontrtenors, ilggadējs festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” mākslinieks un ievērojamais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, kuru viņa talanta cienītāji šogad varēs satikt festivālā „Summertime – aicina Inese Galante”.

Jaunizveidotais fonds radīts ar mērķi atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēs regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Fonds nodarbosies ar dažādu kultūras projektu organizēšanu – tie būs gan koncerti, gan teātra izrādes, gan izstādes. Fonda dibinātāji lielu uzmanību pievērsīs tam, lai kultūra būtu sasniedzama ikvienam Latvijas iedzīvotājam, neskatoties uz viņa sociālo stāvokli un dzīves vietu, kas paredz vairāku koncertu un mākslas projektu organizēšanu Latvijas reģionos. Fonda ietvaros tiks realizēti arī daudzi labdarības projekti.

Saistībā ar fonda darbību, mākslinieces radošā darbība daudz vairāk norisināsies Latvijā. Inese Galante plāno savas profesionālās zināšanas un mīlestību pret mūziku nodot tālāk jaunajiem talantiem, regulāri organizējot savas un citu pasaulslavenu profesoru meistarklases Latvijā.

„Es vēlos atmaksāt Latvijai par to atbalstu, ko šī zeme man ir devusi, kad vēl tikai veidojos par operas dziedātāju, par lielo tautas mīlestību visu šo gadu garumā. Man ir bijusi tā svētība, savā dzīves ceļā satikt lieliskus skolotājus, cilvēkus, kuri mani ir atbalstījuši, dalījušies savās zināšanās, dzīves pieredzē un mīlestībā. Es vēlos turpināt šo ceļu un dāvāt iespējas attīstīties un realizēties jaunajiem talantiem, kuri būs tie, kas veidos jauno ierakstu Latvijas kultūrā,” saka Fonda dibinātāja Inese Galante.

Ineses Galantes fonds turpmāk organizēs festivālu „Summertime – aicina Inese Galante”, kurš šogad norisināsies no 12. līdz 18. augustam Jūrmalā Dzintaru koncertzālē. Tā producente ir Ineses Galantes meita Diāna Galante, kuras profesionālā darbība ir saistīta ar dizainu, modi un mākslu. Viņas pieredze festivāla vizuālajam noformējumam piešķirs jaunu veidolu, šīs pārmaiņas tiks uzsāktas jau šogad, taču īstu pārvērtību tas piedzīvos nākamajā gadā, kad festivālam apritēs 10 gadu jubileja. Tāpat Diāna Galante, izmantojot savu starptautisko pieredzi, jaunā fonda ietvaros plāno realizēt dažādus mūsdienu modernās mākslas projektus, foto izstādes, rast iespēju pasaules līmeņa mākslinieku darbus izstādīt arī Latvijā. Viņas mērķis ir pievērs jauniešu uzmanību mākslai, parādot to mūsdienīgā veidolā, sekojot līdzi šī laika tendencēm.

Ineses Galantes fonds būs liels atbalsts Latvijas kultūrai. Šī fonda darbībai atbalstu ir izteikuši daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki un talantīgi mākslinieki.

Inese Galante ar jaunu koncertprogrammu „The Soul of Riga” uzstāsies Rīgas Domā.

 

Informācija medijiem

Rīga, 2013.gada 8.jūlijā

 

Otrdien, 9.jūlijā, ieskandinot festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” Inese Galante, spožais, liriskais un glāsmainais latviešu soprāns, kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju vienosies jaunā programmā, koncertā “The Soul of Riga” Rīgas Domā. Šajā koncertā gan klasiskā, gan dažādu gadsimtu un kultūru populārā mūzika iegūs jaunu elpu. Liriskais soprāns un samtaini bagātie ērģeļu tembri, piepildīs Rīgas Domu ar neticamu spēku un krāšņumu, bet sirdis ar mīlestību un harmoniju.

Līdzās Ineses Galantes iemīļotākajiem komponistiem Georgam Frīdriham Hendelim, Johanam Sebastianam Baham, Antonio Vivaldi un citiem agrāku laikmetu komponistiem koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt arī romantiķu melodijas. Fēliksa Mendelsona Dziesmas bez vārdiem / Songs without words spējušas iedvesmot talantīgus dzejniekus, kuri komponista skaistajām melodijām piemeklējuši teksta rindas. Šoreiz liriskā soprāna un ērģeļu izpildījumā būs dzirdama Pavasara dziesma / Spring Song , kas ir spilgts piemērs instrumentālas kompozīcijas pārtapšanai jaunā skanējumā. Koncerta programmā iekļauts arī kāds skaņdarbs no Antonīna Dvoržāka daiļrades. Vēl savā laikā šis komponists ietekmējies no Amerikas kultūras. Dvoržāka Devītā simfonija ieguvusi zīmīgu nosaukumu No Jaunās pasaules / From the New World, un tā pilnībā atspoguļo šīs tālās zemes mūzikas īpatnības. Spiričuela tēma Dodoties mājās / Goin` Home no šīs simfonijas otrās daļas iegūs jaunu elpu divu spilgtu mūziķu izpildījumā.

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī spāniskus elementus – Hoakino Rodrigo „Aranhuesas koncerts” Rīgas Domā izskanēs jaunā ietērpā. Soprāna melodija atdarinās spāņu temperamenta ģitārspēli, bet simfoniskā orķestra partiju pārņems ērģeles. Šo kompozīciju Ineses Galantes izpildījumā Latvijā dzirdēsim pirmo reizi. Tikpat aizkustinoša un interesanta programmas daļa būs ārija no populārās īru dziedātājas Enjas (Enya) repertuāra. Īru komponists Maikls Vilijams Belfs sacerējis vienu no savām pazīstamākajām operām Čigānmeitene / The Bohemian Girl, kurā izskan arī sapņainā galvenās varones ārija I Dreamt I Dwelt in Marble Halls. Vēl Latvijā nedzirdēts Vilhelma Medelšultes ērģeļu solo skaņdarbs noslēgs festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ieskaņas koncertu. Aivars Kalējs vienmēr rūpējas, lai klausītājiem sniegtu vēl nedzirdētu priekšnesumu. Un šī dedzība atrast jaunu skanējumu, nedzirdētus skaņdarbus pārsteidz pat pašu Inesi Galanti.

Programma patiesi ir daudzveidīga, un tās spēs aizkustināt visdažādāko mūzikas žanru un stilu cienītājus. Patīkami pārsteigt – šāds ir abu mākslinieku koncerta moto! Koncerts „The Soul of Riga” ir kā “uvertīra” IX Starptautiskajam mūzikas festivālam „Summertime – aicina Inese Galante”. Tā ir lieliska iespēja jau jūlija vidū dzirdēt valdzinošās skaņas, kas turpinās skanēt no 12.–18.augustam Dzintaru koncertzālē. Izcili mūziķi, neaizmirstamas emocijas, pasaules atpazīstamība kopā ar draudzīgu atmosfēru ir tas, kas raksturo Ineses Galantes vadībā izauklētos festivāla koncertus!

Biļetes tirdzniecībā „Biļešu Serviss” kasēs. Koncertu organizē “Ineses Galantes Fonds”.

Pasaulslavenais džezmens Igors Butmans uzstāsies festivālā Summertime

Informācija medijiem

2013. gada 15. augustā

Sestdien, 17. augustā plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros uzstāsies izcilais džezmens Igors Butmans ar kvartetu. Butmans savā programmā piedāvās gan paša komponētās melodijas, gan pasaules slavenu komponistu skaņdarbus.

Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar spēles emocionālo enerģiju un spēku. Viņa rokās tenorsaksofons iegūst lirisku, dziedošu, smeldzīgu un patiesi dziļu nokrāsu. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – „Blue Note”. Muzicējis kopā ar dižākajiem džeza māksliniekiem – Arti Šepu, Petu Metini, Džo Lovano, Reičelu Zi, Laijonelu Hemptonu, Vintonu Marsalis, Reju Čārlzu, El Džero u.c. Spēlējis ASV un Krievijas prezidentiem – Bilam Klintonam un Borisam Jeļcinam, Vladimiram Putinam. Savas spožās karjeras laikā viņam ir izdevies nodibināt sakarus starp Amerikas un Krievijas džeza aprindām, tāpēc Butmanu nekļūdīgi dēvē par tiltu starp šīm divām lielākajām pasaules metropolēm.

Muzicēt Igors Butmans sācis 11 gadu vecumā, izvēloties apgūt klarnetes spēli, pavisam nopietni mūzikai pievērsies vidusskolā, sākot spēlēt saksofonu. Studenta gados spēlējis kopā ar krievu grupām Аквариум un Кино. Jau 20 gadu vecumā mūzikas kritiķi viņu nosauc par „Gada atklājumu”.

26 gadu vecumā Butmans emigrē uz Ameriku, kur The Berklee College of Music iegūst koncertsaksofonista un komponista diplomu. Amerikā Igora Butmana karjera attīstās ļoti strauji. Vadošie džezmeņi – Deivs Brubeks, Čiks Korea, Pets Metini u.c. aicina Butmanu doties viņiem līdzi koncertturnejās. Ņujorkā tiek izdots Igora Butmana pirmais mūzikas albūms kam seko daudzi citi. Šobrīd Igoram Butmanam jau ir sava ierakstu kompānija „Butman Music Records”, kurā ierakstus ir veikuši tādi mūziķi kā Bils Evanss, Eddi Gomezs, Allans Haris, Rendi Bekkers un daudzi citi.

Ieguvis pieredzi Amerikā, Igors Butmans atgriezies Krievijā, lai attīstītu džeza mūziku savā dzimtenē. Igor Butman Jazz orchestra spēlē vadošie Krievijas džezmeņi. Vienlaikus radies arī viņa kvartets, kurā spēlē Antons Baronins – klavieres, Vitālijs Solomonovs – kontrabass, Eduards Zizaks – sitaminstrumenti. Par neizsmeļamu ieguldījumu mūzikas jomā viņš ir saņēmis Tautas mākslinieka titulu (2011), ir Krievijas Federācijas Valsts Balvas laureāts literatūras un mākslas jomā (2004). Butmans darbojas arī kā džeza festivālu producents. Viņam izdevis izveidot sakarus starp Amerikas un Krievijas džeza aprindām – tilts starp divām lielākajām pasaules valstīm.

Festivāls „Summertime – aicina Inese Galante” notiks no 12.-18. augustam Dzintaru koncertzālē. Festivāls šogad piedāvā gan simfoniskās un kamermūzikas koncertus, gan atraktīvas starp-žanru cross–over  programmas. No 2013. gada festivālu organizē Ineses Galantes fonds.

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,
Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Valsts prezidents apstiprina dalību „Ineses Galantes fonda” Goda Padomē

 

Informācija medijiem,

Rīgā, 2013. gada 31. jūlijā

Otrdien, 30.jūlijā, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar operdziedātāju Inesi Galanti, lai pārrunātu iespējas atbalstīt un veicināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu operas žanrā.

Tikšanās laikā ar Valsts prezidentu tika pārrunāti veidi, kā nostiprināt un attīstīt latviešu nacionālās operas un mūzikas kultūru, iespējas to aktualizēt un popularizēt Latvijā un ārvalstīs. Sarunā tika apspriesta arī pasaules operas un mūzikas kultūras sasniegumu pieejamības nodrošināšana Latvijā. Kā arī pārrunāti jaunizveidotā Ineses Galantes fonda darbības virzieni un tā izvirzītie mērķi. Inese Galante uzsvēra, ka šajā darbā nepieciešams arī citu atbalsts, tādēļ aicināja Valsts prezidentu palīdzēt fondam. Andris Bērziņš piekrita piedalīties “Ineses Galantes fonda” Goda Padomes darbā un savu iespēju robežās atbalstīt fondu tā mērķu sasniegšanai

Inese Galantes fonds ir izveidots ar mērķis atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu. Viens no Fonda labdarības projektiem realizēsies jau pavisam drīz – 14. augustā, kad fonda Ziedot.lv partnerorganizācijām no visas Latvijas, to brīvprātīgajiem un grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” vienu no koncertiem – muzikāli – horeogrāfisko koncertu „Dvēseles stīgas”.

Informāciju sagatavoja:

Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju

Atklāta fotoizstāde veltīta Ineses Galantes daiļradei Latvijā

Informācija medijiem

Rīgā, 2013. gada 01. augustā

 

Tešdien, 31.jūlijā tirdzniecības centrā „Spice” tika atklāta foto izstāde „No Esmeraldas līdz Čo-čo-sanai” veltīta Ineses Galantes radošajai darbībai Latvijā.

 

Izstādē ir apskatāmas unikālas liecības par Ineses Galantes radošo darbību uz Latvijas Nacionālās Operas skatuves, kas attēlotas fotogrāfijās sākot no 1980. gada līdz 2005.gadam. Fotogrāfijās ir redzama arī pati pirmā Ineses Galantes loma – Esmeralda Bedržiha Smetanas operā „Pārdotā līgava” un viņas uz šo brīdi pēdējā nospēlētā loma Latvijas Nacionālajā Operā – Čo-čo-sana Džakomo Pučīnī operā „Madama Butterfly”. Fotogrāfijas ir glabājušās Latvijas Nacionālās Operas arhīvā un līdz šim plašākai auditorijai nav izrādītas.

Fotogrāfiju autori: Andris Tone, Edmunds Mickus, Eiženija Freimane, Egons Kera, Gunārs Janaitis

Izstāde atrodas tirdzniecības centra „Spice” 2. stāvā, tā būs apskatāma līdz 11. augustam.

Šodien sākas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante”

Informācija medijiem

Rīgā, 2013. gada 12. augustā

Kopš šodienas visas nedēļas garumā mūzikas gardēži varēs baudīt septiņus izcilus mūzikas vakarus, kurus piedāvās starptautiskais mūzikas festivāls Summertime – aicina Inese Galante. Festivāls norisinās no 12. līdz 18. augustam Dzintaru Koncertzālē; tā programmā iekļauti gan simfoniskās un kamermūzikas koncerti, gan atraktīvas starp-žanru cross–over programmas. Līdzās klasiskajai mūzikai, šeit skanēs arī džezs, world-music un laikmetīgās mūzikas skaņdarbi. Festivālā uzstāsies pasaulslavenā operdziedātāja Inese Galante un viņas draugi – mūzikas skatuves zvaigznes – Egils Siliņš, Aleksandrs Antoņenko, Ingus Pētersons, Sergejs Jēgers, Plasido Domingo juniors, Krievijas saksofona zvaigzne Igors Butmans un citi gan pašmāju, gan viesu mākslinieki.

Pirmdien, 12. augustā festivāla atklāšanas koncerts būs veltīts Dž. Verdi un R.Vāgnera 200 gadu jubilejai. Šo vakaru ieskandinās labākās Vāgnera un Verdi operu ārijas Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra un diriģenta Gintara Rinkeviča (Lietuva) izpildījumā. Solisti: Inese Galante (soprāns), Egils Siliņš (baritons) Aleksandrs Antoņenko (tenors), Emma Vetere (soprāns, Zviedrija), Kristina Kosrovi (mecosoprāns, Vācija).

Otrdien, 13. augustā Dzintaru koncertzālē skanēs karstasinīgie Argentīnas tango ritmi Piazzolla quintet izpildījumā – klavieres, vijole, vokāls, akordeons, sitaminstrumenti, kontrabass. Piazzolla quintet ir Krievijā radies mūziķu ansamblis. Tango viņi spējuši saskatīt to, kas liekas svarīgs ikvienā mūzikas žanrā – sirds ritma un dvēseles noskaņojuma atspoguļošana.

14. augusta koncerts ir veltīts labdarībai, kad Ineses Galantes fonds dāvā iespēju fonda Ziedot.lv partnerorganizācijām no visas Latvijas, to brīvprātīgajiem un grūtībās nonākušajiem cilvēkiem apmeklēt vienu no festivāla koncertiem – muzikāli – horeogrāfisko koncertu Dvēseles stīgas. Tā ir Rīgas baleta teātra izrāde ar slavenās baleta prīmas Litas Beiris horeogrāfiju, ko pavada izcilā vijolnieka Raimonda Ozola vijoles tembrs, Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas.

Īpaši romantisku programmu festivāla organizatori ir sagatavojuši ceturtdien, 15. augustā, kad dažādu laikmetu populārākā klasiskā mūzika skanēs latviešu dziedātāju Ineses Galantes (soprāns) un Inga Pētersona (tenors) izpildījumā. Šiem latviešu opermāksliniekiem tā ir patīkama atkalredzēšanās pēc ilgu gadu pārtraukuma. Uz skatuves tiks aicināts arī Sergejs Jēgers (kontrtenors), kurš gadsimtu populārākās dziesmas izdziedās ar savu pārsteidzošo balss toni.

16. augustā, piektdien, festivālā un pirmo reizi Baltijas valstīs uzstāsies izcilā operdziedoņa Plasido Domingo dēls Plasido Domingo juniors (tenors) ar īpašu programmu latino noskaņās. Pie klavierēm Harijs Bašs.

Sestdiena, 17. augusts ir veltīts džezam –uz skatuves kāps pasaulslavenais džeza mākslinieks Igors Butmans ar kvartetu. Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar spēles emocionālo enerģiju un spēku. Viņa rokās tenorsaksofons iegūst lirisku, dziedošu, smeldzīgu un patiesi dziļu nokrāsu. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – Blue Note. Muzicējis kopā ar dižākajiem džeza mākliniekiem – Arti Šepu, Petu Metini, Džo Lovano, Reičelu Zi, Laijonelu Hemptonu, Vintonu Marsalis, Reju Čārlzu, El Džero u.c. Spēlējis ASV un Krievijas prezidentiem – Bilam Klintonam un Borisam Jeļcinam, Vladimiram Putinam. Savas spožās karjeras laikā viņam ir izdevies nodibināt sakarus starp Amerikas un Krievijas džeza aprindām, tāpēc Butmanu nekļūdīgi dēvē par tiltu starp šīm divām lielākajām pasaules metropolēm.

Festivāls noslēgsies svētdien ar grandiozu Galā koncertu – Gala Galante. Šis vakars patiesi priecēs ar pārsteigumiem!Inese Galante (soprāns), Oļegs Bežinskihs (kontrtenors, Krievija) izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas. Reis M. Vaids juniors (tenors, Amerika) piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās. Intars Busulis (vokāls) pārstāvēs Latviju ar maestro Raimonda Paula melodijām. Vasarīgu noskaņojumu ieviesīs tenorsaksofonists Igors Butmans. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas talants Danils Kuzmins (vokāls), kurš atskaņos Robertīno Loreti repertuāru. Tāpat nesen iemirdzējusies latviešu zvaigzne Andrejs Feldmanis juniors ieskandinās koncertzāli ar klavieru tembru. Un līdz šim nedzirdētā duetā apvienosies Inese Galante un dziedātājs Dons, lai kopā izpildītu slaveno dziesmu  Barcelona, kuru savā laikā izpildīja Queen vokālists Fredijs Merkūrijs un operas soprāns Monserata Kavaljē. Šie un vēl daudzi citi mākslinieki kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri norvēģu diriģenta Terje Mikelsena vadībā Gala Galante izskaņas koncertu padarīs par atmiņā paliekošu un krāšņu pasākumu.

Biļetes tirdzniecībā Biļešu Paradīzes kasēs. Koncertu organizē Ineses Galantes Fonds.

 

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,
Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros notiks labdarībai veltīts koncerts

 

 

Informācija medijiem

2013. gada 14. augustā

Šodien, 14.augustā plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros norisināsies labdarības koncerts. Ineses Galantes fonds, kas no šī gada organizē festivālu „Summertime”, dāvā iespēju fonda Ziedot.lv partnerorganizācijām no visas Latvijas, to brīvprātīgajiem un pagaidu grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem apmeklēt muzikāli – horeogrāfisko koncertu „Dvēseles stīgas”.

„Viena no mana fonda prioritātēm ir vairot labo. Tādēļ šo koncertu vēlamies dāvāt tiem, kam šajā dzīves posmā ir ļoti nepieciešams izrauties no ikdienas, ļaut kaut uz brīdi aizmirst rūpes, gūt iedvesmu, prieku, lai spētu to dot tālāk citiem”, saka Inese Galante. „Festivāla ietvaros organizējot koncertu labdarībai, mēs rūpīgi domājām, lai koncerta programma ir viegli uztverama, interesanta plašai sabiedrības daļai un visām vecuma grupām. Raimonda Paula mūzika, izcilā vijolnieka Raimonda Ozola izpildījumā, savienojumā ar deju atbilst visiem izvirzītajiem nosacījumiem,” skaidro festivāla producente Diāna Galante.

Iespēja apmeklēt koncertu dāvāta ģimenēm ar slimiem bērniem, trūcīgajām ģimenēm, grūtībās nonākušām māmiņām, daudzbērnu ģimenēm, invalīdiem, sirmgalvjiem un senioriem, kā arī organizāciju brīvprātīgajiem darbiniekiem, kuri ikdienā nesavtīgi rūpējas par līdzcilvēkiem un pamestiem dzīvniekiem. Ielūgumam apmeklēt koncertu atsaukušies nodibinājums “Ģimenes Izglītības fonds”, Alūksnes un Apes novada fonds, “Nāc Līdzās”, „Mārtiņmāja”, biedrība „Otrās Mājas”, biedrība „Astes un Ūsas”, biedrība “Latvijas Multiplās sklerozes asociācija”, Rīgas Tehniskās universitātes fonds, Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudze, “Ģertrūdes fonds”, Limbažu fonds, Latvijas Nieru slimnieku asociācija, Jelgavas pilsētas invalīdu biedrība, fonds „Dzīvības Maize”, Talsu novada fonds, biedrība ” Mūsu ligzda”, bērnu centra “Ligzdiņa”, Svētā Jāņa Palīdzība, invalīdu biedrība „Labas pārmaiņas”, biedrība “Mammas bērniem” rotaļu istaba “Lāča ķepa”, biedrība „Ugāles attīstība”, Amatas novada attīstības fonds, biedrība “Radošo domu un darbu centrs “Svētelis”", Latvijas Sarkanā Krusta Aizkraukles komiteja, biedrība „Baltā māja”, fonds “Saules kalns”, biedrība Starptautiskais Soroptimistu klubs “Ogre-Ķegums”, Latvijas Samariešu apvienība, Auces latviešu biedrības Krīzes centrs “Namiņš”, Valkas dāmu klubs, „ABLV Charitable Foundation”, „Laimiņa”, „Glābiet Bērnus”, Piebalgas latviešu biedrība, Pestīšanas Armija, Pils Seniors, Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze, Piejūras internātpamatskola, Valmieras novada fonds, biedrība “Irlavas interešu klubiņš”, LSIA „Aspazija”, Priekules Evaņģēliski luteriskā draudze, Apeirons, Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība “Saulgrieze”, biedrība “Diakonijas centrs Ventspilī”, nodibinājums „Dzīvnieku drauga fonds”, kā arī vairākas daudzbērnu ģimenes un ģimenes, kurās ir slimi bērni.

„Šī ir brīnišķīga iespēja nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un to brīvprātīgajiem baudīt patiesi skaistu koncertu. Tie ir cilvēki, kuri ikdienu pavada nesavtīgā darbā, cīnoties par līdzcilvēku tiesībām uz pilnvērtīgu dzīvi un bieži vien upurē sevi, savu labklājību, brīvo laiku, lai palīdzētu. Sirsnīgs paldies Ineses Galantes fondam par šo iespēju!” saka Rūta Dimanta, Ziedot.lv vadītāja.

Koncertā „Dvēseles stīgas” piedalīsies Rīgas baleta teātris ar slavenās baleta prīmas Litas Beiris horeogrāfisku iestudējumu, ko pavadīs izcilā vijolnieka Raimonda Ozola vijoles tembrs, Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas. Uzveduma laikā dejotāji izdzīvos dažādu cilvēku likteņus. Varoņi atspoguļos daudzveidību, kas pastāv cilvēku attiecībās – mīlestību, draudzību un kaisli, vientulību un izmisumu. Tā ir vesela cilvēku emociju un izjūtu kolāža, kas tiks rādīta caur dejas plastiku!

Latvijas dzelzceļš ir ilggadējs festivāla lieldraugs un mums ir liels prieks, ka šogad „Summertime”  ietvaros notiek arī labdarības koncerts. Māksla vienmēr ir bijis veids, kā radīt prieku un kaut vai uz mirkli aizmirst ikdienas rūpes. Es ceru, ka ikviens koncerta apmeklētājs gūs pozitīvas emocijas un saņems to sirds siltumu, ko viņiem dāvās mākslinieki. Izmantojot iespēju, vēlos pateikties gan koncerta rīkotājiem, gan arī tiem brīvprātīgajiem, kuri pašaizliedzīgi strādā, lai padarītu grūtībās nonākušo cilvēku ikdienu labāku,” pauž VAS Latvijas dzelzceļš prezidents Uģis Magonis.

Starptautiskais mūzikas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante” no 12. līdz 18. augustam norisināsies Dzintaru koncertzālē. Festivāls tiek organizēts jau devīto gadu. No 2013. gada festivālu organizē „Ineses Galantes fonds”.

Ziedot.lv ir labdarības portāls, kas sniedz iespēju privātpersonām un uzņēmumiem izmantot internetu, lai īstenotu savu vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem. Šogad Ziedot.lv atzīmē 10 gadu jubileju.

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,
Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.


Koncerts “Ziemassvētku prelūdija”


Adventes Dziesmusvētki Rīgas DomāInese Galante un draugi. Jaunais, unikālais projekts VIVA LATVIJA! 2020
Koncerts “Ziemassvētku Prelūdija” 2017


Lieldienas koncerts Agnus Dei 2017


Mūzikas talantu konkurss “Ineses Galantes Talanti” 2017