Informācijas plašsaziņas līdzekļiem

01.02.2017.

                                      Izsludināta pieteikšanās dalībai konkursā „Ineses Galantes talanti”

Šopavasar jau ceturto gadu Latvijā norisināsies klasiskās mūzikas talantu konkurss „Ineses Galantes talanti”, kuram līdz 27. februārim aicināti pieteikties bērni un jaunieši – vokālisti, taustiņu, stīgu, kā arī pūšamo un sitamo instrumentu mākslinieki no visas Latvijas. Konkurss notiek ar Rietumu bankas Labdarības fonda atbalstu.

“Jau ceturto reizi mums būs lieliska iespēja klausīties Latvijas jaunos un daudzsološos talantus. Ik gadu, klausoties jauniešu sniegumu, mēs aizvien vairāk pārliecināmies, ka mūsu Fonda misija – līdzdarboties viņu profesionālajā izaugsmē ar individuālu pieeju katram – ir svarīga un ļoti vajadzīga. Kopš pirmā konkursa norises laikiem, Ineses Galantes fonds ir palīdzējis daudziem talantīgiem mūziķiem gūt “lielās” skatuves pieredzi un izcīnīt uzvaras Latvijas un starptautiskajos konkursos. Jauno talantu mākslinieciskā degsme un pašaizliedzīgais darbs pelnījis tikt novērtēts ar iespējām apmeklēt meistarklases, starptautiskus konkursus, kā arī iegādāties instrumentus, kuri nepieciešami turpmākai mākslinieciskai attīstībai. Jau otro gadu ar naudas balvām atzīmēsim arī milzīgo ieguldījumu, kuru jauniešu izglītošanā sniedz viņu pedagogi,” stāsta Ineses Galantes fonda vadītāja Diāna Galante.

Talantu konkurss tradicionāli notiks trijās kārtās. Līdz 27. februārim pretendentiem elektroniski jāaizpilda pieteikuma anketa un jāiesūta saite uz „Youtube” interneta vietnē ievietotu video ar brīvi izvēlēta skaņdarba izpildījumu. Šos video izvērtēs žūrija, aicinot augstāko vērtējumu ieguvējus piedalīties otrajā kārtā – pusfinālā. Pusfināli norisināsies Ventspilī (07.04.2017.), Rīgā (08.-09.04.2017.) un Daugavpilī (10.04.2017.), kur žūrija jauniešu sniegumā klausīsies divus brīvi izvēlētus kontrastējošus skaņdarbus. 6. maijā konkursa finālā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pulcēsies veiksmīgākie pusfinālisti, atskaņojot brīvas izvēles divus kontrastējošus skaņdarbus.

Žūrija talantu sniegumā vērtēs personību spilgtumu, tehniskās iemaņas, izpildījumu māksliniecisko augstvērtīgumu, izvēlētā repertuāra atbilstību un dalībnieku skatuviskās iemaņas.

Kā ik gadu, no marta vidus skatītāji varēs atbalstīt jaunos konkursantus ar savu balsi interneta mājaslapā. Skatītājiem tīkamākais dalībnieks ar lielāko balsu skaitu iegūs vērtīgu publikas simpātijas balvu.

Konkursa uzvarētājiem tiks diplomi un naudas balvas – 400 (I vieta), 200 (II vieta) vai 100 (III vieta) eiro apmērā, kā arī pusgada mācību stipendijas 600 EUR kopsummā katra. Pirmo vietu ieguvēji uzstāsies „Summertime – aicina Inese Galante” festivālā Dzintaru koncertzālē 2017. gada vasarā. Spilgtākie talanti arī gūs iespējas uzstāties Ineses Galantes fonda rīkotajos koncertos un pilnveidot savu meistarību starptautiski atzītu mākslinieku meistarklasēs.

Apzinoties skolotāju nenovērtējamo ieguldījumu jauno talantu izkopšanā, īpašas balvas paredzētas pedagogiem, sākot ar ielūgumiem uz festivālu „Summertime – aicina Inese Galante” un citām veicināšanas balvām līdz naudas prēmijām pusfināla labāko dalībnieku pedagogiem un konkursa fināla kārtas laureātu pedagogiem.

Konkursa nolikums pieejams interneta vietnē www.inesesgalantestalanti.lv, savukārt aktuāla informācija par konkursu – Facebook lapā “Ineses Galantes Fonds”.

A2_Talanti_2017 Drukai

Informācija medijiem

2014.gada 19.novembrī

Rīgas Domā notiks „Ziemassvētku prelūdija” ar izcilu Latvijas un ārvalstu mākslinieku piedalīšanos

Sestdienā pirms Ziemassvētkiem, 20.decembrī, Rīgas Domā tiks uzburta pasakaina pirmssvētku skaņu pasaule. Koncertā „Ziemassvētku prelūdija” ar klasiskās mūzikas skaņdarbiem uzstāsies Inese Galante kopā ar slaveno stīgu kvartetu Prometheus Quartett un tādiem spilgtiem Latvijas māksliniekiem, kā Sergejs Jēgers, Aivars Kalējs un citi.

„Ziemassvētki ir harmonijas, dvēselisku melodiju un pārdomu caurstrāvots laiks. Koncertā „Ziemassvētku prelūdija” vēlamies dāvāt noskaņu, kas ļaus rast iekšēju mieru, aizmirst par ikdienas steigu un noskaņoties svētku vakaram. Ceru, ka balsu, stīgu un ērģeļu izjustie tembri ikviena koncerta apmeklētāja sirdī ienesīs patiesu siltumu,” stāsta Inese Galante.

Niansēm bagātā soprāna īpašniece Inese Galante koncertā „Ziemassvētku prelūdija” uzstāsies kopā ar neordināro kontrtenoru Sergeju Jēgeru, ilggadējo draugu ērģelnieku Aivaru Kalēju, jauno un talantīgo vijolnieku Daniilu Bulajevu un pianistu Andreju Feldmani-jaunāko. Piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, atskaņojot akadēmiskās mūzikas klasiķu skaņdarbus.

Ineses Galantes fonda labākajās tradīcijās klausītājiem tiek gatavots arī īpašs pārsteigums–par to kļūs tikšanās ar slaveno stīgu kvartetu Prometheus Quartett, kura repertuārā ietilpst ne tikai klasiski romantiskā laikposma šedevri, bet arī 20.–21.gadsimta mūzika visā stilistiskajā un žanriskajā daudzveidībā. Kvartets tika izveidots Vācijā 1997. gadā, un kopš tā laika ar panākumiem koncertē gan dzimtenē, gan ārzemēs. Jāatzīmē arī kvarteta sadarbība un kopprojekti ar pasaules līmeņa mūziķiem–Džo Kokeru,Cukero un grupu Westlife.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un vietnē www.bilesuparadize.lv.

Informācija medijiem
2014. gada 14.oktobrī

„Inese Galante un Draugi” ielūdz uz unikālu mūzikas stilu sintēzi

Ineses Galantes fonds mūzikas mīļotājus aicina uz izcilās operdziedātājas Ineses Galantes koncertciklu „Inese Galante un Draugi”, kas notiks 10. novembrī plkst. 19.00 Lielajā Ģildē. Lai izpildītu klasiskās un pasaules mūzikas populārākos skaņdarbus, uz vienas skatuves uzstāsies tādas Latvijas mūzikas izcilības kā Vestards Šimkus, Ingus Pētersons, Sergejs Jēgers, Linda Leen , Intars Busulis un citi.

„Mūzikai nav robežu un tā nevar būt ietverta savā laikā un telpā. Tā nevar būt pareiza vai nepareiza, bet tā noteikti ir vienota un par vienojošiem padara arī tās izpildītājus un klausītājus,” saka operas dīva Inese Galante, kura koncertā ir aicinājusi piedalīties savus draugus, izcilus Latvijas māksliniekus, lai liktu sajust mūzikas virtuozitāti un saliedētības spēku. Šajā muzikālajā ceļojumā klasiskās mūzikas skaņas sajauksies ar pasaules mūzikas ritmiem, lai klausītāji iepazītu nošu un balss tembru neaprakstāmās variācijas.

Līdz šim nebijušā klasiskās un pasaules mūzikas stilu sintēzē klausītāji piedzīvos vairākus pirmatskaņojumus lielisku mākslinieku izpildījumā. Skatītājus priecēs slavenais pianists Vestards Šimkus, samtainā balss tembra īpašnieks Ingus Pētersons, kontrtenors ar neordināro balsi Sergejs Jēgers, viens no Latvijas Nacionālās operas vadošajiem mecosoprāniem Ilona Bagele, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols, divi spilgti populārās mūzikas interpreti – Linda Leen un Intars Busulis, kā arī dziedātājs un TV raidījumu vadītājs, viens no grupas PeR dibinātājiem Ralfs Eilands, kurš vienmēr aizrauj ar sava repertuāra daudzveidību. Iespēja pieteikt sevi plašākai auditorijai tiek sniegta arī jaunajiem, bet jau vairakkārt godalgotiem Latvijas talantiem. Klausītājus iepriecinās uzlecošā zvaigzne vijolnieks Daniils Bulajevs un Ineses Galantes talantu konkursa „Ineses Galantes Talanti.LV” pirmās vietas ieguvējs, jaunais dziedātājs Eduards Grundmanis. Koncertā piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris un čellu grupa DaGamba.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

ineses_galantes_talanti_latvija_2014_partneri

Informācija presei

2013. gada 6.decembrī

Izsludina Ineses Galantes papildkoncertu


Rīgas Domā 21. decembrī

 Ņemot vērā to, ka izpirktas gandrīz visas biļetes uz koncertu «Ziemassvētku prelūdija”, Ineses Galantes Fonds kopā ar vies-māksliniekiem izsludina papildkoncertu sestdien, 21. decembrī, pulksten 15:30.

Turklāt Latvijas ģimenēm Ineses Galantes fonds dāvina atlaidi Ziemassvētku koncerta biļetēm (atlaide – pērkot 4 un vairāk biļetes).

Šis būs pirmais koncerts ciklā «Inese Galante un draugi»; cikls turpināsies nākamajā gadā ar koncertu sēriju Latvijas pilsētās. Uz koncertiem Inese Galante aicinās savus draugus – mūziķus gan no Latvijas, gan citām valstīm, kā arī jaunos talantus.

Koncertā «Ziemassvētku Prelūdija» uzstāsies Inese Galante (soprāns), pie ērģelēm Aivars Kalējs, dziedās spilgtais mecosoprāns Bonita Haimena (Bonita Hyman) no ASV, čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffe) no Vācijas, kā arī kontratenors Sergejs Jēgers, jaunais talants – deviņgadīgais vijolnieks Daņiils Bulajevs un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, Romāna Vanaga vadībā.

Koncerta programmā būs J.S.Baha, G.F.Hendeļa, A.Vivaldi, Ā.Adāna, F.Šūberta, S.Franka, A. A.Loida Vebera skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.

Ziemassvētku koncerta draugi ir akciju sabiedrība OlainFarm, informatīvais atbalsts – MixFM Grupa, Latvijas Radio 3, LETA, Petits, Rīgas Viļņi, Otkritij Gorod,  kā arī Grand Palace Hotel, Avalon Hotel, Stenders, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Koncerta „Ziemassvetku preludija” viesi

DAŅIILS BULAJEVS, Vijole, Latvija

Daņiils mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. klasē. Vijoļspēli apgūst pie pedagoģes Neli Sarkisjanas. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad Daņiilam bija tikai 3,5 gadi. Piecu gadu vecumā sākās Daņiila mācības

P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Centrālajā mūzikas skolā, divās specialitātēs: pie Krievijas Federācijas Mūzikas un Mākslas locekles G. Turčaņinovas – vijoļspēles klasē. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad zēnam palika 3,5 gadi, 7 gados Daņiils pirmo reizi uzstājās kopā ar simfonisko orķestri Krievijā. 2013. gada februārī Daņiils uzstājās kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. 2013. gada maijā Daņiils saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumu par izciliem sasniegumiem. Daņiils ir vairāku konkursu un festivālu laureāts.

BONITA HYMAN, Mecosoprāns, ASV

Slavenā operdziedātāja Bonita Haimena (Bonita Hyman) dzimusi Ņujorkā.

Bonita Haimena iekarojusi skatītāju sirdis Eiropā un Amerikā, uzstājoties slavenākajos pasaules operteātros – La Skala (Milānā), Metropolitēna opera (Ņujorkā), Grand Théâtre de Provence in Aix-en-Provence (Provansas Lielais Teātris,Francija) Karnegī Zālē un citur. Viņa uzstājusies koncertos kopā ar pasaules labākajiem orķestriem, kā arī piedalījusies konkursos, festivālos un citos klasiskās mūzikas pasākumos.

Bonitas Haimenas lieliskais aktrises talants kopā ar sulīgo, dziļo un apbrīnojami skaisto balss tembru dāvājis mūzikas mīļotājiem neaizmirstamus skatuves tēlus: Marija (Dž.Geršvina „Porgijs un Besa”), Ulrika („Masku Balle”) un Azučena („Trubadūrs”) DŽ. Verdi operās, Suzuki (Dž. Pučini „Čo-Čo-Sana”), Kornēlija (J.F.Hendeļa „Jūlijs Cēzars”). Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt – B. Haimenas repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs, un ar katru gadu kļūst arvien interesantāks.

RAMON JAFFE, Čells, Vācija

Dzimis Rīgā, Ramons Jaffe ar ģimeni 1971. gadā emigrējis uz Izraēlu, un tad 1974. gadā pārcēlies uz Vāciju.

Ramona solo karjera aizsākās jau studiju laikā, viņš koncertējis

labākajās koncertzālēs Berlīnē, Leipcigā, Amsterdamā, Vīnē, Minhenē, Londonā, u.c.

Ne velti viņa čella skaņu tembra un izteiksmīguma ziņā salīdzina ar cilvēka balsi. Un tas pilnā mērā attiecas arī uz Ramona Jaffes māksliniecisko sniegumu – tas ir neticami spilgts, dziļš un pilnskanīgs. Un vēl – satriecošs temperaments. Tāda mūzika tiek uztverta ne tik daudz ar dzirdi, kā ar sirdi.

Ramons Jafee veltījis sevi arī kamermūzikai, piedaloties stīgu trio “Belcanto Strings” un “Mendelssohn Trio Berlin” (iepriekš zināms kā “Salzburg Piano Trio”). Kamermūzikā spēlējis kopā ar I. Vermillion, Y. Bronfman, A. Mustonen, A. Frölich, F. Leleux, V. Mendelssohn, J. Rachlin, W. Fuchs, M.P. Langlamet, B. Schmid, E. Bashkirowa, G. Causse, and N. Znaider.

Biļetes uz 21. decembra koncertu iegādājamas Rīgas Doma kasēs  un  “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv, biļešu cena 5 līdz 20 lati.

Papildus informācija: Ilona SKUJA, 29 27 74 44, ilona@inessagalante.com

Žurnālistiem, kuri vēlas intervēt viesmāksliniekus, piedāvājam mākslinieku kontaktinformāciju.

Inese Galante_papaildkoncerts_Rigas_Doma_2013

Uzsāks koncertu ciklu «Inese Galante un Draugi»

Pirmais koncerts «Ziemassvētku prelūdija» Rīgas Domā 21. decembrī

Informācija presei

2013. gada 26. novembrī

Uzsākot jaunu koncertu ciklu «Inese Galante un draugi», sestdien, 21. decembrī, plkst.19:00, Rīgas Domā notiks koncerts «Ziemassvētku prelūdija». Koncertu cikls «Inese Galante un draugi» turpināsies nākamajā gadā ar koncertu sēriju Latvijas pilsētās. Uz koncertiem Inese Galante aicinās savus draugus – mūziķus gan no Latvijas, gan citām valstīm, kā arī jaunos talantus.

«Mēs zinām, ka cilvēki visā Latvijā mīl klasisko mūziku un mūsu mērķis ir to popularizēt, dodoties koncertos uz dažādām pilsētām. Tā būs arī lieliska iespēja uzstāties arī jaunajiem talantiem – viņiem koncerti ir kā lieli svētki,» uzsver Inese Galante.

Koncertā «Ziemassvētku Prelūdija» uzstāsies Inese Galante (soprāns), pie ērģelēm Aivars Kalējs, dziedās spilgtais mecosoprāns Bonita Haimena (Bonita Hyman) no ASV, čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffe) no Vācijas, kā arī kontratenors Sergejs Jēgers, jaunais talants – deviņgadīgais vijolnieks Daņiils Bulajevs un J.Mediņa mūzikas skolas zēnu koris.

Koncerta programmā būs J.S.Baha, G.F.Hendeļa, A.Vivaldi, Ā.Adāna, F.Šūberta, S.Franka, A. A.Loida Vebera skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.

Ziemassvētku koncerta lielākā atbalstītāja, akciju sabiedrības «OlainFarm» valdes locekle Jeļena Borcova uzskata: «Mūzikai ir apbrīnojams dziedinošais spēks – tā spēj gan remdināt, gan uzmundrināt. Atbalstot Ziemassvētku koncertu, mēs palīdzam cilvēkiem veseļoties, gūstot alternatīvu terapiju tai, par ko ik dienas rūpējamies ar augstvērtīgiem medikamentiem».

2014.gadā koncerti visā Latvijā, jubilejas festivāls un talantu konkurss

Pērn dibinātajam «Ineses Galantes fondam» ir daudz ieceru un plānu nākamajam gadam – līdz ar minēto jauno koncertu ciklu «Inese Galante un draugi», tiek organizēts 10. festivāls «Summertime – aicina Inese Galante», tāpat iecerēts arī jauno talantu konkurss klasiskās mūzikas jomā.

Arī nākamgad fonds turpinās atbalstīt talantus – jaunajiem talantiem tiek dota iespēja uzstāties lielos koncertos, tajā skaitā Summertime festivālā, parādot savas spējas un sniegumu plašai publikai.

Ļoti svarīga fonda darbībā ir labdarība – vienmēr daļa koncertu biļešu tiek ziedotas labdarības organizācijām, lai cilvēki, kam mūzika ir svarīga, bet nav pieejama, varētu baudīt mūziku, koncertus, svētku noskaņu. Summertime festivālā labdarībai tika veltīts viens no koncertiem – pilnībā visas koncerta biļetes tika piedāvātas labdarības organizācijām, un cilvēki no visas Latvijas baudīja brīnišķīgu koncertu Dzintaru koncertzālē.

Šo visu ir izdevies paveikt, pateicoties dāsnajam atbalstam no mecenātiem, ziedotājiem, arī pateicoties cilvēkiem – savas lietas entuziastiem. Tāpēc fonds saka lielu paldies visiem atbalstītājiem un draugiem: Jūrmalas pilsētas domei, Dzintaru koncertzālei, Valsts Kultūrkapitāla fondam, MixFM Grupai, OlainFarm, Latvijas Dzelzceļam, LNK Industries, Latvijas pastam, Domenikss, mecenātam Arkādijam Suharenko (Rietumu Bankas labdarības fonds), Grand Palace Hotel, Latvijas Radio 3, Norvēģijas vēstniecībai, mecenātam Kirovam Lipmanam, Rödl&Partner, Dzintars, Lighthouse, Spice, Semarah Hotels, Petits, Rīgas Viļņi, Otkritij Gorod, LETA, Rīga Radio, Apollo.lv un citiem.

Par Fondu

«Ineses Galantes fonds» dibināts 2013. gada martā. Tā mērķis ir atbalstīt un veicināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu operas žanrā, latviešu nacionālās operas un mūzikas kultūras attīstīšanu un popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs, kā arī klasiskās mūzikas un jauno vokālistu atbalstīšana, dažādu konkursu organizēšana un labdarības pasākumu organizēšana.

Fonda Goda Padomē darbojas Latvijas Republikas valsts prezidents Andris Bērziņš, bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, dziedātājs Aleksandrs Antoņenko, dziedātājs Sergejs Jēgers, uzņēmējs Arkādijs Suharenko.

Koncerta „Ziemassvetku preludija” viesi

Daniil_Bulajev

DAŅIILS BULAJEVS, Vijole, Latvija

Daņiils mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. klasē. Vijoļspēli apgūst pie pedagoģes Neli Sarkisjanas. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad Daņiilam bija tikai 3,5 gadi. Piecu gadu vecumā sākās Daņiila mācības

P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Centrālajā mūzikas skolā, divās specialitātēs: pie Krievijas Federācijas Mūzikas un Mākslas locekles G. Turčaņinovas – vijoļspēles klasē. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad zēnam palika 3,5 gadi, 7 gados Daņiils pirmo reizi uzstājās kopā ar simfonisko orķestri Krievijā. 2013. gada februārī Daņiils uzstājās kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. 2013. gada maijā Daņiils saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumu par izciliem sasniegumiem. Daņiils ir vairāku konkursu un festivālu laureāts.

Bonita_Hyman

BONITA HYMAN, Mecosoprāns, ASV

Slavenā operdziedātāja Bonita Haimena (Bonita Hyman) dzimusi Ņujorkā.

Bonita Haimena iekarojusi skatītāju sirdis Eiropā un Amerikā, uzstājoties slavenākajos pasaules operteātros – La Skala (Milānā), Metropolitēna opera (Ņujorkā), Grand Théâtre de Provence in Aix-en-Provence (Provansas Lielais Teātris,Francija) Karnegī Zālē un citur. Viņa uzstājusies koncertos kopā ar pasaules labākajiem orķestriem, kā arī piedalījusies konkursos, festivālos un citos klasiskās mūzikas pasākumos.

Bonitas Haimenas lieliskais aktrises talants kopā ar sulīgo, dziļo un apbrīnojami skaisto balss tembru dāvājis mūzikas mīļotājiem neaizmirstamus skatuves tēlus: Marija (Dž.Geršvina „Porgijs un Besa”), Ulrika („Masku Balle”) un Azučena („Trubadūrs”) DŽ. Verdi operās, Suzuki (Dž. Pučini „Čo-Čo-Sana”), Kornēlija (J.F.Hendeļa „Jūlijs Cēzars”). Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt – B. Haimenas repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs, un ar katru gadu kļūst arvien interesantāks.

Ramon_Jaffe

RAMON JAFFE, Čells, Vācija

Dzimis Rīgā, Ramons Jaffe ar ģimeni 1971. gadā emigrējis uz Izraēlu, un tad 1974. gadā pārcēlies uz Vāciju.

Ramona solo karjera aizsākās jau studiju laikā, viņš koncertējis

labākajās koncertzālēs Berlīnē, Leipcigā, Amsterdamā, Vīnē, Minhenē, Londonā, u.c.

Ne velti viņa čella skaņu tembra un izteiksmīguma ziņā salīdzina ar cilvēka balsi. Un tas pilnā mērā attiecas arī uz Ramona Jaffes māksliniecisko sniegumu – tas ir neticami spilgts, dziļš un pilnskanīgs. Un vēl – satriecošs temperaments. Tāda mūzika tiek uztverta ne tik daudz ar dzirdi, kā ar sirdi.

Ramons Jafee veltījis sevi arī kamermūzikai, piedaloties stīgu trio “Belcanto Strings” un “Mendelssohn Trio Berlin” (iepriekš zināms kā “Salzburg Piano Trio”). Kamermūzikā spēlējis kopā ar I. Vermillion, Y. Bronfman, A. Mustonen, A. Frölich, F. Leleux, V. Mendelssohn, J. Rachlin, W. Fuchs, M.P. Langlamet, B. Schmid, E. Bashkirowa, G. Causse, and N. Znaider.

***

Biļetes uz 21. decembra koncertu iegādājamas Rīgas Doma kasēs un “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv, biļešu cena 5 līdz 20 lati.

Papildus informācija: Ilona SKUJA, 29 27 74 44, ilona@inessagalante.com

Žurnālistiem, kuri vēlas intervēt viesmāksliniekus, piedāvājam mākslinieku kontaktinformāciju.

Festivāls „Summertime – aicina Inese Galante” ir noslēdzies

Informācija medijiem,

Rīgā, 2013. gada 20. augusts

Svētdien, 18. augustā, ar grandiozu Gala koncertu, Dzintaru koncertzālē noslēdzās „ Ineses Galantes fonda” organizētais „Summertime – aicina Inese Galante” festivāls. Šajā gadā Inese Galante Latvijas sabiedrībai dāvāja daudzus skaistus mirkļus un daudzus pārsteigumus – ticis nodibināts Ineses Galantes fonds, kurš šogad uzņēmās visus festivāla „Summertime” organizatoriskos darbus un piedāvāja festivāla apmeklētājiem pasaules klases mūziķus. Sevi parādīt tika dota iespēja arī jaunajiem Latvijas talantiem. Lai arī šī gada Festivāls ir noslēdzies, Fonda darbība turpinās un tā radošā komanda jau sāk strādāt pie nākamo projektu plānošanas.

„ Ineses Galantes fonds” un Inese Galante personīgi saka paldies visiem, kuri palīdzēja un ieguldīja savu darbu, enerģiju, emocijas un līdzekļus, lai Festivāls notiktu un lai Fonds varētu sekmīgi realizēt nospraustos mērķus.

Inese Galante: „ Visiem, kuri mani atbalstīja, kuri atbalstīja Festivālu un jaundibināto fondu, saku sirsnīgu paldies. Ļoti ceru, ka spēšu dot vairāk nekā ņemu un, ka mana fonda darbība būs lietderīga un vajadzīga daudziem. Mūsu-mākslinieku uzdevums ir iedvesmot. To arī darīsim”.

Inese Galantes fonds ir izveidots ar mērķi organizēt dažāda mēroga koncertus un radoši mākslinieciskus projektus, muzikālās nometnes, meistarklases, koncertēt reģionos un pilsētās visā Latvijā, atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu.

Fonda Goda padomē darbojas valsts prezidents Andris Bērziņš, Vaira Vīķe Freiberga, Aleksandrs Antoņenko, Sergejs Jegers.

Vairāk informācija pieejama www.festivalsummertime.com

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,

Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Svētdiena, 18.08.festivāla noslēguma koncerts “Gala Galante”

Dzintaru koncertzālē

plkst. 18:00

“Gala Galante” – dažādu mūzikas žanru (opermūzika, izklaides mūzika un džezs) apvienojums

Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, diriģents Terje Mikelsens / Terje Mikkelsen

Solisti: Inese Galante (soprāns), Oļegs Bežinskikhs (kontrtenors, Krievija), Reis M. Vaids juniors (tenors, Amerika), Danils Kuzmins (vokāls, Latvija), Intars Busulis (vokāls, Latvija), Andrejs Feldmanis juniors (klavieres, Latvija), Igors Butmans (tenorsaksofons, Krievija) u.c.

Koncerta apraksts: Pateicoties dažādu mūzikas žanru un kultūru apvienojumam, šajā vakarā būs iespējams izprast, cik universāla ir mūzikas valoda un cik cieša ir cilvēku garīgā vienotība. Šis vakars patiesi priecēs ar pārsteigumu daudzumu! Inese Galante (soprāns), Oļegs Bežinskihs (kontrtenors, Krievija) izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas. Reis M. Vaids juniors (tenors, Amerika) piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās. Intars Busulis (vokāls) pārstāvēs Latviju ar maestro Raimonda Paula melodijām. Vasarīgu noskaņojumu ieviesīs tenorsaksofonists Igors Butmans. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas talants Daniils Kuzmins (vokāls), kurš atskaņos Robertīno Loreti repertuāru. Tāpat nesen iemirdzējusies latviešu zvaigzne Andrejs Feldmanis juniors ieskandinās koncertzāli ar klavieru tembru. Šie un vēl daudzi citi mākslinieki kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri norvēģu diriģenta Terje Mikelsena vadībā „Gala Galante” izskaņas koncertu padarīs par atmiņā paliekošu un krāšņu pasākumu.

Biļetes: www.bilesuparadize.lv un visās Biļešu Paradīzes kasēs

Galā koncerts 18. augustā sāksies 18.00, ne kā ierasts pārējās festivāla dienās, kas sākās 19.00.

Galā koncertu ar savu klātbūtni pagodinās Maestro Raimonds Pauls un kopā ar Inesi Galanti un Intaru Busuli izpildīs savas dziesmas orķestra pavadījumā, kā arī klausītāji dzirdēs Ineses Galantes un Dona duetu.

Vairāk informācija pieejama www.festivalsummertime.com

Inese Galantes fonds ir izveidots ar mērķis atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu.

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,

Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Inese Galante ar jaunu programmu uzstāsies Rīgas Domā

Informācija medijiem

Rīga, 2013.gada 4.jūnijā

9.jūlijā, ieskandinot festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” Inese Galante, spožais, liriskais un glāsmainais latviešu soprāns, kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju vienosies jaunā programmā, koncertā “The Soul of Riga” Rīgas Domā. Jaunā programma sastāvēs no klasiskās mūzikas dižgaru kompozīcijām. Liriskais soprāns un samtaini bagātie ērģeļu tembri, piepildīs Rīgas Domu ar neticamu spēku un krāšņumu, bet sirdis ar mīlestību un harmoniju.

Koncerts „The Soul of Riga” ir kā “uvertīra” IX Starptautiskajam mūzikas festivālam „Summertime – aicina Inese Galante”. Tā ir lieliska iespēja jau jūlija vidū dzirdēt valdzinošās skaņas, kas turpinās skanēt no 12.–18.augustam Dzintaru koncertzālē. Izcili mūziķi, neaizmirstamas emocijas, pasaules atpazīstamība kopā ar draudzīgu atmosfēru ir tas, kas raksturo Ineses Galantes vadībā izauklētos festivāla koncertus!

Kaut arī ilgu laiku viņa dzīvo ārpus dzimtenes, latviešu publika vienmēr ir bijusi viņas sirdī, tāpēc Inese Galante arvien ar prieku atgriežas mājās. Pasaulē pieprasītā un ikvienā operas metropolē gaidītā operdīva savā koncertā klausītājiem dāvās pašu dārgāko – mīlestību pret mūziku. Viņas balss ir kā briljants, kurš laistās smalkās mūzikas niansēs un pārdzīvojumos. Viņas sniegums valdzina ar sirsnību, perfektu meistarību un jūtu dziļumu, ar kuru māksliniece dāsni dalās ar saviem klausītājiem. Maigās balss tembrs it kā aiznes klausītājus citā pasaulē, paceļoties virs ikdienišķā un pasaulīgā.

Biļetes tirdzniecībā no 3. jūnija „Biļešu Serviss” kasēs. Koncertu organizē “Ineses Galantes Fonds”.

Izveidots slavenās operdziedātājas Ineses Galantes fonds

Informācija medijiem

Rīga, 2013. gada 14. jūnijā.

Ceturtdien, 13. jūnijā viesnīcā Grand Palace Hotel notika oficiālā „Ineses Galantes fonda” preses konference. Preses konferencē piedalījās Inese Galante – operdziedātāja, fonda dibinātāja, Diāna Galante – festivāla „Summertime –aicina Inese Galante” producente, fonda dibinātāja, Vaira Vīķe Freiberga – bijusī valsts rezidente, vairāku Latvijas un starptautisku fondu patronese, Diāna Čivle – nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja, Sergejs Jēgers – operdziedātājs, kontrtenors, ilggadējs festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” mākslinieks un ievērojamais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, kuru viņa talanta cienītāji šogad varēs satikt festivālā „Summertime – aicina Inese Galante”.

Jaunizveidotais fonds radīts ar mērķi atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēs regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Fonds nodarbosies ar dažādu kultūras projektu organizēšanu – tie būs gan koncerti, gan teātra izrādes, gan izstādes. Fonda dibinātāji lielu uzmanību pievērsīs tam, lai kultūra būtu sasniedzama ikvienam Latvijas iedzīvotājam, neskatoties uz viņa sociālo stāvokli un dzīves vietu, kas paredz vairāku koncertu un mākslas projektu organizēšanu Latvijas reģionos. Fonda ietvaros tiks realizēti arī daudzi labdarības projekti.

Saistībā ar fonda darbību, mākslinieces radošā darbība daudz vairāk norisināsies Latvijā. Inese Galante plāno savas profesionālās zināšanas un mīlestību pret mūziku nodot tālāk jaunajiem talantiem, regulāri organizējot savas un citu pasaulslavenu profesoru meistarklases Latvijā.

„Es vēlos atmaksāt Latvijai par to atbalstu, ko šī zeme man ir devusi, kad vēl tikai veidojos par operas dziedātāju, par lielo tautas mīlestību visu šo gadu garumā. Man ir bijusi tā svētība, savā dzīves ceļā satikt lieliskus skolotājus, cilvēkus, kuri mani ir atbalstījuši, dalījušies savās zināšanās, dzīves pieredzē un mīlestībā. Es vēlos turpināt šo ceļu un dāvāt iespējas attīstīties un realizēties jaunajiem talantiem, kuri būs tie, kas veidos jauno ierakstu Latvijas kultūrā,” saka Fonda dibinātāja Inese Galante.

Ineses Galantes fonds turpmāk organizēs festivālu „Summertime – aicina Inese Galante”, kurš šogad norisināsies no 12. līdz 18. augustam Jūrmalā Dzintaru koncertzālē. Tā producente ir Ineses Galantes meita Diāna Galante, kuras profesionālā darbība ir saistīta ar dizainu, modi un mākslu. Viņas pieredze festivāla vizuālajam noformējumam piešķirs jaunu veidolu, šīs pārmaiņas tiks uzsāktas jau šogad, taču īstu pārvērtību tas piedzīvos nākamajā gadā, kad festivālam apritēs 10 gadu jubileja. Tāpat Diāna Galante, izmantojot savu starptautisko pieredzi, jaunā fonda ietvaros plāno realizēt dažādus mūsdienu modernās mākslas projektus, foto izstādes, rast iespēju pasaules līmeņa mākslinieku darbus izstādīt arī Latvijā. Viņas mērķis ir pievērs jauniešu uzmanību mākslai, parādot to mūsdienīgā veidolā, sekojot līdzi šī laika tendencēm.

Ineses Galantes fonds būs liels atbalsts Latvijas kultūrai. Šī fonda darbībai atbalstu ir izteikuši daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki un talantīgi mākslinieki.

Inese Galante ar jaunu koncertprogrammu „The Soul of Riga” uzstāsies Rīgas Domā.

Informācija medijiem

Rīga, 2013.gada 8.jūlijā

Otrdien, 9.jūlijā, ieskandinot festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” Inese Galante, spožais, liriskais un glāsmainais latviešu soprāns, kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju vienosies jaunā programmā, koncertā “The Soul of Riga” Rīgas Domā. Šajā koncertā gan klasiskā, gan dažādu gadsimtu un kultūru populārā mūzika iegūs jaunu elpu. Liriskais soprāns un samtaini bagātie ērģeļu tembri, piepildīs Rīgas Domu ar neticamu spēku un krāšņumu, bet sirdis ar mīlestību un harmoniju.

Līdzās Ineses Galantes iemīļotākajiem komponistiem Georgam Frīdriham Hendelim, Johanam Sebastianam Baham, Antonio Vivaldi un citiem agrāku laikmetu komponistiem koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt arī romantiķu melodijas. Fēliksa Mendelsona Dziesmas bez vārdiem / Songs without words spējušas iedvesmot talantīgus dzejniekus, kuri komponista skaistajām melodijām piemeklējuši teksta rindas. Šoreiz liriskā soprāna un ērģeļu izpildījumā būs dzirdama Pavasara dziesma / Spring Song , kas ir spilgts piemērs instrumentālas kompozīcijas pārtapšanai jaunā skanējumā. Koncerta programmā iekļauts arī kāds skaņdarbs no Antonīna Dvoržāka daiļrades. Vēl savā laikā šis komponists ietekmējies no Amerikas kultūras. Dvoržāka Devītā simfonija ieguvusi zīmīgu nosaukumu No Jaunās pasaules / From the New World, un tā pilnībā atspoguļo šīs tālās zemes mūzikas īpatnības. Spiričuela tēma Dodoties mājās / Goin` Home no šīs simfonijas otrās daļas iegūs jaunu elpu divu spilgtu mūziķu izpildījumā.

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī spāniskus elementus – Hoakino Rodrigo „Aranhuesas koncerts” Rīgas Domā izskanēs jaunā ietērpā. Soprāna melodija atdarinās spāņu temperamenta ģitārspēli, bet simfoniskā orķestra partiju pārņems ērģeles. Šo kompozīciju Ineses Galantes izpildījumā Latvijā dzirdēsim pirmo reizi. Tikpat aizkustinoša un interesanta programmas daļa būs ārija no populārās īru dziedātājas Enjas (Enya) repertuāra. Īru komponists Maikls Vilijams Belfs sacerējis vienu no savām pazīstamākajām operām Čigānmeitene / The Bohemian Girl, kurā izskan arī sapņainā galvenās varones ārija I Dreamt I Dwelt in Marble Halls. Vēl Latvijā nedzirdēts Vilhelma Medelšultes ērģeļu solo skaņdarbs noslēgs festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ieskaņas koncertu. Aivars Kalējs vienmēr rūpējas, lai klausītājiem sniegtu vēl nedzirdētu priekšnesumu. Un šī dedzība atrast jaunu skanējumu, nedzirdētus skaņdarbus pārsteidz pat pašu Inesi Galanti.

Programma patiesi ir daudzveidīga, un tās spēs aizkustināt visdažādāko mūzikas žanru un stilu cienītājus. Patīkami pārsteigt – šāds ir abu mākslinieku koncerta moto! Koncerts „The Soul of Riga” ir kā “uvertīra” IX Starptautiskajam mūzikas festivālam „Summertime – aicina Inese Galante”. Tā ir lieliska iespēja jau jūlija vidū dzirdēt valdzinošās skaņas, kas turpinās skanēt no 12.–18.augustam Dzintaru koncertzālē. Izcili mūziķi, neaizmirstamas emocijas, pasaules atpazīstamība kopā ar draudzīgu atmosfēru ir tas, kas raksturo Ineses Galantes vadībā izauklētos festivāla koncertus!

Biļetes tirdzniecībā „Biļešu Serviss” kasēs. Koncertu organizē “Ineses Galantes Fonds”.

Pasaulslavenais džezmens Igors Butmans uzstāsies festivālā Summertime

Informācija medijiem

2013. gada 15. augustā

Sestdien, 17. augustā plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros uzstāsies izcilais džezmens Igors Butmans ar kvartetu. Butmans savā programmā piedāvās gan paša komponētās melodijas, gan pasaules slavenu komponistu skaņdarbus.

Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar spēles emocionālo enerģiju un spēku. Viņa rokās tenorsaksofons iegūst lirisku, dziedošu, smeldzīgu un patiesi dziļu nokrāsu. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – „Blue Note”. Muzicējis kopā ar dižākajiem džeza māksliniekiem – Arti Šepu, Petu Metini, Džo Lovano, Reičelu Zi, Laijonelu Hemptonu, Vintonu Marsalis, Reju Čārlzu, El Džero u.c. Spēlējis ASV un Krievijas prezidentiem – Bilam Klintonam un Borisam Jeļcinam, Vladimiram Putinam. Savas spožās karjeras laikā viņam ir izdevies nodibināt sakarus starp Amerikas un Krievijas džeza aprindām, tāpēc Butmanu nekļūdīgi dēvē par tiltu starp šīm divām lielākajām pasaules metropolēm.

Muzicēt Igors Butmans sācis 11 gadu vecumā, izvēloties apgūt klarnetes spēli, pavisam nopietni mūzikai pievērsies vidusskolā, sākot spēlēt saksofonu. Studenta gados spēlējis kopā ar krievu grupām Аквариум un Кино. Jau 20 gadu vecumā mūzikas kritiķi viņu nosauc par „Gada atklājumu”.

26 gadu vecumā Butmans emigrē uz Ameriku, kur The Berklee College of Music iegūst koncertsaksofonista un komponista diplomu. Amerikā Igora Butmana karjera attīstās ļoti strauji. Vadošie džezmeņi – Deivs Brubeks, Čiks Korea, Pets Metini u.c. aicina Butmanu doties viņiem līdzi koncertturnejās. Ņujorkā tiek izdots Igora Butmana pirmais mūzikas albūms kam seko daudzi citi. Šobrīd Igoram Butmanam jau ir sava ierakstu kompānija „Butman Music Records”, kurā ierakstus ir veikuši tādi mūziķi kā Bils Evanss, Eddi Gomezs, Allans Haris, Rendi Bekkers un daudzi citi.

Ieguvis pieredzi Amerikā, Igors Butmans atgriezies Krievijā, lai attīstītu džeza mūziku savā dzimtenē. Igor Butman Jazz orchestra spēlē vadošie Krievijas džezmeņi. Vienlaikus radies arī viņa kvartets, kurā spēlē Antons Baronins – klavieres, Vitālijs Solomonovs – kontrabass, Eduards Zizaks – sitaminstrumenti. Par neizsmeļamu ieguldījumu mūzikas jomā viņš ir saņēmis Tautas mākslinieka titulu (2011), ir Krievijas Federācijas Valsts Balvas laureāts literatūras un mākslas jomā (2004). Butmans darbojas arī kā džeza festivālu producents. Viņam izdevis izveidot sakarus starp Amerikas un Krievijas džeza aprindām – tilts starp divām lielākajām pasaules valstīm.

Festivāls „Summertime – aicina Inese Galante” notiks no 12.-18. augustam Dzintaru koncertzālē. Festivāls šogad piedāvā gan simfoniskās un kamermūzikas koncertus, gan atraktīvas starp-žanru cross–over programmas. No 2013. gada festivālu organizē Ineses Galantes fonds.

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,
Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Valsts prezidents apstiprina dalību „Ineses Galantes fonda” Goda Padomē

Informācija medijiem,

Rīgā, 2013. gada 31. jūlijā

Otrdien, 30.jūlijā, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar operdziedātāju Inesi Galanti, lai pārrunātu iespējas atbalstīt un veicināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu operas žanrā.

Tikšanās laikā ar Valsts prezidentu tika pārrunāti veidi, kā nostiprināt un attīstīt latviešu nacionālās operas un mūzikas kultūru, iespējas to aktualizēt un popularizēt Latvijā un ārvalstīs. Sarunā tika apspriesta arī pasaules operas un mūzikas kultūras sasniegumu pieejamības nodrošināšana Latvijā. Kā arī pārrunāti jaunizveidotā Ineses Galantes fonda darbības virzieni un tā izvirzītie mērķi. Inese Galante uzsvēra, ka šajā darbā nepieciešams arī citu atbalsts, tādēļ aicināja Valsts prezidentu palīdzēt fondam. Andris Bērziņš piekrita piedalīties “Ineses Galantes fonda” Goda Padomes darbā un savu iespēju robežās atbalstīt fondu tā mērķu sasniegšanai

Inese Galantes fonds ir izveidots ar mērķis atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat Fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu organizēšanu. Viens no Fonda labdarības projektiem realizēsies jau pavisam drīz – 14. augustā, kad fonda Ziedot.lv partnerorganizācijām no visas Latvijas, to brīvprātīgajiem un grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” vienu no koncertiem – muzikāli – horeogrāfisko koncertu „Dvēseles stīgas”.

Informāciju sagatavoja:

Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju

Atklāta fotoizstāde veltīta Ineses Galantes daiļradei Latvijā

Informācija medijiem

Rīgā, 2013. gada 01. augustā

Tešdien, 31.jūlijā tirdzniecības centrā „Spice” tika atklāta foto izstāde „No Esmeraldas līdz Čo-čo-sanai” veltīta Ineses Galantes radošajai darbībai Latvijā.

Izstādē ir apskatāmas unikālas liecības par Ineses Galantes radošo darbību uz Latvijas Nacionālās Operas skatuves, kas attēlotas fotogrāfijās sākot no 1980. gada līdz 2005.gadam. Fotogrāfijās ir redzama arī pati pirmā Ineses Galantes loma – Esmeralda Bedržiha Smetanas operā „Pārdotā līgava” un viņas uz šo brīdi pēdējā nospēlētā loma Latvijas Nacionālajā Operā – Čo-čo-sana Džakomo Pučīnī operā „Madama Butterfly”. Fotogrāfijas ir glabājušās Latvijas Nacionālās Operas arhīvā un līdz šim plašākai auditorijai nav izrādītas.

Fotogrāfiju autori: Andris Tone, Edmunds Mickus, Eiženija Freimane, Egons Kera, Gunārs Janaitis

Izstāde atrodas tirdzniecības centra „Spice” 2. stāvā, tā būs apskatāma līdz 11. augustam.

Šodien sākas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante”

Informācija medijiem

Rīgā, 2013. gada 12. augustā

Kopš šodienas visas nedēļas garumā mūzikas gardēži varēs baudīt septiņus izcilus mūzikas vakarus, kurus piedāvās starptautiskais mūzikas festivāls Summertime – aicina Inese Galante. Festivāls norisinās no 12. līdz 18. augustam Dzintaru Koncertzālē; tā programmā iekļauti gan simfoniskās un kamermūzikas koncerti, gan atraktīvas starp-žanru cross–over programmas. Līdzās klasiskajai mūzikai, šeit skanēs arī džezs, world-music un laikmetīgās mūzikas skaņdarbi. Festivālā uzstāsies pasaulslavenā operdziedātāja Inese Galante un viņas draugi – mūzikas skatuves zvaigznes – Egils Siliņš, Aleksandrs Antoņenko, Ingus Pētersons, Sergejs Jēgers, Plasido Domingo juniors, Krievijas saksofona zvaigzne Igors Butmans un citi gan pašmāju, gan viesu mākslinieki.

Pirmdien, 12. augustā festivāla atklāšanas koncerts būs veltīts Dž. Verdi un R.Vāgnera 200 gadu jubilejai. Šo vakaru ieskandinās labākās Vāgnera un Verdi operu ārijas Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra un diriģenta Gintara Rinkeviča (Lietuva) izpildījumā. Solisti: Inese Galante (soprāns), Egils Siliņš (baritons) Aleksandrs Antoņenko (tenors), Emma Vetere (soprāns, Zviedrija), Kristina Kosrovi (mecosoprāns, Vācija).

Otrdien, 13. augustā Dzintaru koncertzālē skanēs karstasinīgie Argentīnas tango ritmi Piazzolla quintet izpildījumā – klavieres, vijole, vokāls, akordeons, sitaminstrumenti, kontrabass. Piazzolla quintet ir Krievijā radies mūziķu ansamblis. Tango viņi spējuši saskatīt to, kas liekas svarīgs ikvienā mūzikas žanrā – sirds ritma un dvēseles noskaņojuma atspoguļošana.

14. augusta koncerts ir veltīts labdarībai, kad Ineses Galantes fonds dāvā iespēju fonda Ziedot.lv partnerorganizācijām no visas Latvijas, to brīvprātīgajiem un grūtībās nonākušajiem cilvēkiem apmeklēt vienu no festivāla koncertiem – muzikāli – horeogrāfisko koncertu Dvēseles stīgas. Tā ir Rīgas baleta teātra izrāde ar slavenās baleta prīmas Litas Beiris horeogrāfiju, ko pavada izcilā vijolnieka Raimonda Ozola vijoles tembrs, Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas.

Īpaši romantisku programmu festivāla organizatori ir sagatavojuši ceturtdien, 15. augustā, kad dažādu laikmetu populārākā klasiskā mūzika skanēs latviešu dziedātāju Ineses Galantes (soprāns) un Inga Pētersona (tenors) izpildījumā. Šiem latviešu opermāksliniekiem tā ir patīkama atkalredzēšanās pēc ilgu gadu pārtraukuma. Uz skatuves tiks aicināts arī Sergejs Jēgers (kontrtenors), kurš gadsimtu populārākās dziesmas izdziedās ar savu pārsteidzošo balss toni.

16. augustā, piektdien, festivālā un pirmo reizi Baltijas valstīs uzstāsies izcilā operdziedoņa Plasido Domingo dēls Plasido Domingo juniors (tenors) ar īpašu programmu latino noskaņās. Pie klavierēm Harijs Bašs.

Sestdiena, 17. augusts ir veltīts džezam –uz skatuves kāps pasaulslavenais džeza mākslinieks Igors Butmans ar kvartetu. Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar spēles emocionālo enerģiju un spēku. Viņa rokās tenorsaksofons iegūst lirisku, dziedošu, smeldzīgu un patiesi dziļu nokrāsu. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – Blue Note. Muzicējis kopā ar dižākajiem džeza mākliniekiem – Arti Šepu, Petu Metini, Džo Lovano, Reičelu Zi, Laijonelu Hemptonu, Vintonu Marsalis, Reju Čārlzu, El Džero u.c. Spēlējis ASV un Krievijas prezidentiem – Bilam Klintonam un Borisam Jeļcinam, Vladimiram Putinam. Savas spožās karjeras laikā viņam ir izdevies nodibināt sakarus starp Amerikas un Krievijas džeza aprindām, tāpēc Butmanu nekļūdīgi dēvē par tiltu starp šīm divām lielākajām pasaules metropolēm.

Festivāls noslēgsies svētdien ar grandiozu Galā koncertu – Gala Galante. Šis vakars patiesi priecēs ar pārsteigumiem!Inese Galante (soprāns), Oļegs Bežinskihs (kontrtenors, Krievija) izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas. Reis M. Vaids juniors (tenors, Amerika) piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās. Intars Busulis (vokāls) pārstāvēs Latviju ar maestro Raimonda Paula melodijām. Vasarīgu noskaņojumu ieviesīs tenorsaksofonists Igors Butmans. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas talants Danils Kuzmins (vokāls), kurš atskaņos Robertīno Loreti repertuāru. Tāpat nesen iemirdzējusies latviešu zvaigzne Andrejs Feldmanis juniors ieskandinās koncertzāli ar klavieru tembru. Un līdz šim nedzirdētā duetā apvienosies Inese Galante un dziedātājs Dons, lai kopā izpildītu slaveno dziesmu Barcelona, kuru savā laikā izpildīja Queen vokālists Fredijs Merkūrijs un operas soprāns Monserata Kavaljē. Šie un vēl daudzi citi mākslinieki kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri norvēģu diriģenta Terje Mikelsena vadībā Gala Galante izskaņas koncertu padarīs par atmiņā paliekošu un krāšņu pasākumu.

Biļetes tirdzniecībā Biļešu Paradīzes kasēs. Koncertu organizē Ineses Galantes Fonds.

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,
Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.

Festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros notiks labdarībai veltīts koncerts

Informācija medijiem

2013. gada 14. augustā

Šodien, 14.augustā plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros norisināsies labdarības koncerts. Ineses Galantes fonds, kas no šī gada organizē festivālu „Summertime”, dāvā iespēju fonda Ziedot.lv partnerorganizācijām no visas Latvijas, to brīvprātīgajiem un pagaidu grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem apmeklēt muzikāli – horeogrāfisko koncertu „Dvēseles stīgas”.

„Viena no mana fonda prioritātēm ir vairot labo. Tādēļ šo koncertu vēlamies dāvāt tiem, kam šajā dzīves posmā ir ļoti nepieciešams izrauties no ikdienas, ļaut kaut uz brīdi aizmirst rūpes, gūt iedvesmu, prieku, lai spētu to dot tālāk citiem”, saka Inese Galante. „Festivāla ietvaros organizējot koncertu labdarībai, mēs rūpīgi domājām, lai koncerta programma ir viegli uztverama, interesanta plašai sabiedrības daļai un visām vecuma grupām. Raimonda Paula mūzika, izcilā vijolnieka Raimonda Ozola izpildījumā, savienojumā ar deju atbilst visiem izvirzītajiem nosacījumiem,” skaidro festivāla producente Diāna Galante.

Iespēja apmeklēt koncertu dāvāta ģimenēm ar slimiem bērniem, trūcīgajām ģimenēm, grūtībās nonākušām māmiņām, daudzbērnu ģimenēm, invalīdiem, sirmgalvjiem un senioriem, kā arī organizāciju brīvprātīgajiem darbiniekiem, kuri ikdienā nesavtīgi rūpējas par līdzcilvēkiem un pamestiem dzīvniekiem. Ielūgumam apmeklēt koncertu atsaukušies nodibinājums “Ģimenes Izglītības fonds”, Alūksnes un Apes novada fonds, “Nāc Līdzās”, „Mārtiņmāja”, biedrība „Otrās Mājas”, biedrība „Astes un Ūsas”, biedrība “Latvijas Multiplās sklerozes asociācija”, Rīgas Tehniskās universitātes fonds, Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudze, “Ģertrūdes fonds”, Limbažu fonds, Latvijas Nieru slimnieku asociācija, Jelgavas pilsētas invalīdu biedrība, fonds „Dzīvības Maize”, Talsu novada fonds, biedrība ” Mūsu ligzda”, bērnu centra “Ligzdiņa”, Svētā Jāņa Palīdzība, invalīdu biedrība „Labas pārmaiņas”, biedrība “Mammas bērniem” rotaļu istaba “Lāča ķepa”, biedrība „Ugāles attīstība”, Amatas novada attīstības fonds, biedrība “Radošo domu un darbu centrs “Svētelis”", Latvijas Sarkanā Krusta Aizkraukles komiteja, biedrība „Baltā māja”, fonds “Saules kalns”, biedrība Starptautiskais Soroptimistu klubs “Ogre-Ķegums”, Latvijas Samariešu apvienība, Auces latviešu biedrības Krīzes centrs “Namiņš”, Valkas dāmu klubs, „ABLV Charitable Foundation”, „Laimiņa”, „Glābiet Bērnus”, Piebalgas latviešu biedrība, Pestīšanas Armija, Pils Seniors, Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze, Piejūras internātpamatskola, Valmieras novada fonds, biedrība “Irlavas interešu klubiņš”, LSIA „Aspazija”, Priekules Evaņģēliski luteriskā draudze, Apeirons, Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība “Saulgrieze”, biedrība “Diakonijas centrs Ventspilī”, nodibinājums „Dzīvnieku drauga fonds”, kā arī vairākas daudzbērnu ģimenes un ģimenes, kurās ir slimi bērni.

„Šī ir brīnišķīga iespēja nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un to brīvprātīgajiem baudīt patiesi skaistu koncertu. Tie ir cilvēki, kuri ikdienu pavada nesavtīgā darbā, cīnoties par līdzcilvēku tiesībām uz pilnvērtīgu dzīvi un bieži vien upurē sevi, savu labklājību, brīvo laiku, lai palīdzētu. Sirsnīgs paldies Ineses Galantes fondam par šo iespēju!” saka Rūta Dimanta, Ziedot.lv vadītāja.

Koncertā „Dvēseles stīgas” piedalīsies Rīgas baleta teātris ar slavenās baleta prīmas Litas Beiris horeogrāfisku iestudējumu, ko pavadīs izcilā vijolnieka Raimonda Ozola vijoles tembrs, Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas. Uzveduma laikā dejotāji izdzīvos dažādu cilvēku likteņus. Varoņi atspoguļos daudzveidību, kas pastāv cilvēku attiecībās – mīlestību, draudzību un kaisli, vientulību un izmisumu. Tā ir vesela cilvēku emociju un izjūtu kolāža, kas tiks rādīta caur dejas plastiku!

Latvijas dzelzceļš ir ilggadējs festivāla lieldraugs un mums ir liels prieks, ka šogad „Summertime” ietvaros notiek arī labdarības koncerts. Māksla vienmēr ir bijis veids, kā radīt prieku un kaut vai uz mirkli aizmirst ikdienas rūpes. Es ceru, ka ikviens koncerta apmeklētājs gūs pozitīvas emocijas un saņems to sirds siltumu, ko viņiem dāvās mākslinieki. Izmantojot iespēju, vēlos pateikties gan koncerta rīkotājiem, gan arī tiem brīvprātīgajiem, kuri pašaizliedzīgi strādā, lai padarītu grūtībās nonākušo cilvēku ikdienu labāku,” pauž VAS Latvijas dzelzceļš prezidents Uģis Magonis.

Starptautiskais mūzikas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante” no 12. līdz 18. augustam norisināsies Dzintaru koncertzālē. Festivāls tiek organizēts jau devīto gadu. No 2013. gada festivālu organizē „Ineses Galantes fonds”.

Ziedot.lv ir labdarības portāls, kas sniedz iespēju privātpersonām un uzņēmumiem izmantot internetu, lai īstenotu savu vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem. Šogad Ziedot.lv atzīmē 10 gadu jubileju.

Festivāla atbalstītāji: Kultūras Kapitāla fonds, MixFM, Latvijas dzezceļš, LNK, Latvijas Pasts, Mecedes,
Jūrmala, Dzintaru koncertzāle, Semarah hotels, Petits, OK!, Otkritij Gorod, LETA, Radio Rīga, 1188, Wall’s foundation, apollo.lv, LR1, LR2, LR4, LTV.


Koncerts “Ziemassvētku prelūdija”


Adventes Dziesmusvētki Rīgas DomāInese Galante and friends. VIVA LATVIJA! 2020
Concert “Christmas Prelude” 2017


Lieldienas koncerts Agnus Dei 2017


Mūzikas talantu konkurss “Ineses Galantes Talanti” 2017